همانطور که وردپرس به تکامل خود ادامه می دهد، ابزارهای هوش مصنوعی (AI) می توانند برای بهبود تجربه کاربر استفاده شوند. هوش مصنوعی به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد که سریع و دقیق به درخواست‌های کاربران پاسخ دهند و یافتن آنچه را که به دنبال آن هستند برای کاربران آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به خودکارسازی بسیاری از وظایف مرتبط با اجرای یک وب‌سایت یا وبلاگ کمک کنند.

هوش مصنوعی وردپرسهوش مصنوعی وردپرسهوش مصنوعی وردپرس

در این مقاله، برخی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی موجود برای بهبود سایت وردپرس شما را مورد بحث قرار خواهیم داد. این ابزارها از پلتفرم‌های مدیریت و تجزیه و تحلیل محتوا که از الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کنند تا خدمات اتوماسیون پشتیبانی مشتری که پاسخگویی به سؤالات را کارآمدتر و دقیق‌تر می‌کنند، را شامل می‌شود. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان از این ابزارهای قدرتمند در ترکیب با سایر فناوری های نوظهور مانند یادگیری ماشین و فناوری بلاک چین برای مزایای بالقوه بیشتر استفاده کرد.

با استفاده از این راه حل های پیشرفته، می توانید وب سایت یا وبلاگ وردپرس خود را به آینده ببرید!

اما ابتدا، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه هوش مصنوعی می تواند تفاوت واقعی در تجربه کاربر وردپرس ایجاد کند.

گفتگوی چت باتگفتگوی چت باتگفتگوی چت بات
گفتگوی چت بات توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد. تصویر از عناصر Envato.

فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به خودکارسازی کارهای روزمره مانند انتشار محتوا و بهینه‌سازی SEO کمک کنند. این می‌تواند زمان را برای کارهای مهم‌تر، مانند توسعه استراتژی‌های محتوای جدید و ایجاد تصاویری جذاب، آزاد کند. علاوه بر این، هوش مصنوعی می تواند برای تجزیه و تحلیل داده های وب سایت در زمان واقعی و ایجاد تنظیمات برای بهینه سازی تجربه کاربر استفاده شود.

همچنین می‌توان از هوش مصنوعی برای بهبود خدمات مشتری با پاسخ‌دهی خودکار به پرسش‌ها با اطلاعات دقیق استفاده کرد و زمان را برای عوامل خدمات مشتری برای تمرکز بر مسائل پیچیده‌تر آزاد کرد. و می توان از آنها برای پیش بینی نیازهای مشتری و ارائه محتوای شخصی و توصیه های محصول استفاده کرد.

در نهایت، هوش مصنوعی می تواند برای شناسایی مشکلات احتمالی سایت وردپرس شما قبل از تبدیل شدن به یک مشکل استفاده شود. با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، صاحبان وب‌سایت می‌توانند مشکلات را زود تشخیص دهند و قبل از اینکه به مشکلات بزرگ‌تری تبدیل شوند، برای رفع آنها اقدام کنند.

حال بیایید نگاهی به برخی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی در دسترس برای بهبود سایت وردپرس خود بیاندازیم.

بهینه سازی عملکرد وب سایت

یک وب سایت یا وبلاگ با بارگذاری کند می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت شما داشته باشد. ابزارهای بهینه‌سازی سرعت بارگذاری صفحه با هوش مصنوعی می‌توانند به شما در بهبود عملکرد وب‌سایت خود کمک کنند و بازدیدکنندگان را از جهش دور نگه دارند.

1. هوش مصنوعی Swift Performance

هوش مصنوعی Swift Performanceهوش مصنوعی Swift Performanceهوش مصنوعی Swift Performance

یکی از بهترین گزینه ها در این دسته، هوش مصنوعی Swift Performance است. این افزونه ذخیره سازی مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت های وردپرس طراحی شده است و دارای طیف وسیعی از ابزارها برای بهینه سازی تصاویر، استفاده از حافظه پنهان مرورگر، و کوچک سازی HTML، CSS و جاوا اسکریپت است.

قیمت هوش مصنوعی Swift Performance از 49.99 دلار در سال شروع می شود.

2. SpeedCurve

SpeedCurveSpeedCurveSpeedCurve

SpeedCurve ابزار دیگری است که بهینه سازی وب سایت را به سطح بعدی ارتقا می دهد. الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی SpeedCurve زمینه‌های بهبود را شناسایی می‌کنند تا بتوانید تنظیماتی را در زمان واقعی انجام دهید که سرعت بارگذاری صفحه و تجربه کاربری شما را افزایش می‌دهد.

شما می توانید (و باید!) از ابزارهایی مانند PageSpeed ​​Insights گوگل، Pingdom، و GTMetrix برای به دست آوردن بینش در مورد نحوه عملکرد صفحات خود و تغییراتی که می توانید برای بهبود آنها ایجاد کنید.

پلتفرم های مدیریت و تجزیه و تحلیل محتوا

پلتفرم های مدیریت و تجزیه و تحلیل محتوا مانند BuzzSumo از الگوریتم‌های پیشرفته NLP برای کمک به درک موضوعات و روندهایی که مکالمه‌ها را در جایگاه شما ایجاد می‌کنند، استفاده کنید. این راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را می توان برای شناسایی سریع ایده های محتوای محبوب استفاده کرد و به شما کمک می کند از رقبا جلوتر بمانید.

3. مدیریت محتوای MyCurator

مدیریت محتوای MyCuratorمدیریت محتوای MyCuratorمدیریت محتوای MyCurator

یک انتخاب محبوب، افزونه MyCurator Content Curation است که از هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی برای تجزیه و تحلیل محتوا بر اساس احساسات، لحن و عبارات کلیدی استفاده می کند. همچنین می‌توان از MyCurator برای یافتن محتوای مرتبط در زمان واقعی استفاده کرد، بنابراین می‌توانید تازه‌ترین و جذاب‌ترین محتوا را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید.

تولید و انتشار محتوا

ابزارهای ایجاد و انتشار محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به شما کمک کنند محتوای با کیفیت بالا را در زمان کمتری ایجاد کنید. آنها اغلب به الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تولید ایده‌های محتوایی روشنگر، کپی‌های جذاب و انتشار مستقیم آن در وب‌سایت یا وبلاگ شما متکی هستند.

این ابزارها چشمگیر هستند، اما هنوز برای ایجاد مؤثرترین محتوا به لمس انسانی نیاز دارند، بنابراین هنگام استفاده از آنها، این را در نظر داشته باشید.

چند خدماتی که ارزش بررسی دارند عبارتند از:

4. WordAi

WordAiWordAiWordAi

نرم افزار بازنویسی محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی WordAi می تواند برای تولید سریع نسخه های جدید محتوای موجود یا ایجاد محتوای کاملاً جدید استفاده شود. این نرم افزار از الگوریتم های پردازش زبان طبیعی برای درک زمینه محتوا و تولید نسخه های جدید که برای SEO، خوانایی و تعامل بهینه شده اند، استفاده می کند.

5. جاسپر

جاسپرجاسپرجاسپر

جاسپر یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که می تواند به شما در تولید ایده های محتوا و نوشتن سریع پست های وبلاگ، مقالات و حتی کتاب های الکترونیکی کمک کند. می‌تواند موضوعاتی را که پوشش می‌دهید درک کند و محتوایی تولید کند که متناسب با مخاطبان شما باشد.

اتوماسیون پشتیبانی مشتری

پاسخ سریع و دقیق به سوالات مشتری برای ارائه یک تجربه کاربری عالی ضروری است. چت ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند به شما کمک کنند کارهای پشتیبانی مشتری را خودکار کنید تا بتوانید روی چیزهای مهم‌تر تمرکز کنید.

این راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی برای درک پرسش های زبان طبیعی و ارائه پاسخ های مناسب در محل طراحی شده اند. آنها را می توان برای پاسخ به سؤالات رایج، ارائه بینش در مورد رفتار مشتری و حتی جمع آوری بازخورد از مشتریان استفاده کرد.

6. Tidio

TidioTidioTidio

یک گزینه خوب وردپرس محور در این دسته Tidio است.

چت بات Tidio با الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی طراحی شده است و می تواند برای ارائه پشتیبانی شخصی مشتری در وب سایت شما مورد استفاده قرار گیرد. می تواند به سوالات رایج مشتریان پاسخ دهد، بازخورد جمع آوری کند و حتی برای کسب و کار شما سرنخ ایجاد کند.

می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید، با این حال، اگر می خواهید به ویژگی های پیشرفته تری دسترسی داشته باشید، باید یک طرح پولی را انتخاب کنید که از حدود 16 دلار در ماه شروع می شود.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای اطمینان از یافتن وب سایت یا وبلاگ وردپرس شما در نتایج جستجو ضروری است. ابزارهای سئو مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به شما در بهینه سازی محتوای خود برای مشاهده بهتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو کمک کنند.

7. WordLift

WordLiftWordLiftWordLift

یکی از محبوب ترین راه حل ها در این فضا WordLift است. این ابزار سئو مبتنی بر هوش مصنوعی، فرآیندهای بهینه‌سازی را با تجزیه و تحلیل محتوای موجود و افزودن نشانه‌گذاری طرح‌واره در صورت لزوم، خودکار می‌کند. همچنین می تواند کلمات خاصی را برای استفاده برای ابرداده تشخیص دهد و همچنین می تواند محتوای مرتبط را به بازدیدکنندگان سایت پیشنهاد دهد. علاوه بر این، WordLift با Google Data Studio کار می کند و انواع گزارش ها و ابزارک ها را برای استفاده ساده تر ارائه می دهد.

شما می توانید WordLift را با قیمت 588 دلار در سال دریافت کنید، اما یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان در دسترس است تا قبل از انجام تعهد، آن را امتحان کنید.

8. رتبه ریاضی

رتبه ریاضیرتبه ریاضیرتبه ریاضی

گزینه دیگر RankMath است که یک افزونه سئو رایگان و پریمیوم مبتنی بر هوش مصنوعی برای وردپرس است. از ویژگی های RankMath می توان به تجزیه و تحلیل محتوا، بهینه سازی کلمات کلیدی و ایجاد لینک خودکار اشاره کرد. علاوه بر این، الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به شما کمک کنند تا کلمات کلیدی مورد نیاز خود را برای هدف‌یابی درک کنید و تغییرات محتوایی را که می‌توانید برای بهبود دید خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو انجام دهید، پیشنهاد می‌کند.

9. GetGenie

GetGenieGetGenieGetGenie

و هنوز گزینه مهم دیگری GetGenie است که یک افزونه وردپرس است که می تواند به طور خودکار محتوای شما را برای سئو بهینه کند. از فناوری پردازش زبان طبیعی برای شناسایی کلمات کلیدی، بهبود تعامل با مشتری و ایجاد بینش در مورد رفتار کاربر استفاده می کند. GetGenie برای استفاده رایگان است، اما می‌توانید یک طرح ممتاز را نیز انتخاب کنید که ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌کند، مانند تجزیه و تحلیل پیشرفته و بهینه‌سازی محتوا، که قیمت آن از ۱۵ دلار در ماه شروع می‌شود.

امنیت سایت

امنیت یکی دیگر از عوامل کلیدی برای یک وب سایت وردپرس موفق است. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به شما کمک کنند تا وب سایت خود را از نظر آسیب پذیری اسکن کرده و از آن در برابر عوامل مخرب محافظت کنید.

10. اسکنر بدافزار وب Quttera

اسکنر بدافزار وب Qutteraاسکنر بدافزار وب Qutteraاسکنر بدافزار وب Quttera

یکی از گزینه های عالی در این دسته، Quttera Web Malware Scanner است که از یادگیری ماشین برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات در وب سایت های وردپرسی استفاده می کند. می تواند بدافزار، کدهای مخرب، لینک های فیشینگ، درهای پشتی و موارد دیگر را شناسایی کند. Quttera همچنین یک سرویس نظارت بلادرنگ ارائه می دهد تا وب سایت شما را از نظر تهدیدات احتمالی اسکن کند و در صورت یافتن آنها به شما هشدار دهد.

نسخه اصلی اسکنر بدافزار Quttera رایگان است، در حالی که نسخه Pro از 10 دلار در ماه شروع می شود.

تشخیص هرزنامه

اکنون ممکن است فکر نکنید که این پلاگین دارای هوش مصنوعی است، اما افزونه‌های تشخیص هرزنامه به دلیل الگوریتم‌هایی که برای اسکن فعالیت‌های مشکوک استفاده می‌کنند، از نظر فنی واجد شرایط هستند.

11. Akismet

AkismetAkismetAkismet

Akismet یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس است و محافظت مداوم در برابر نظرات مخرب را ارائه می دهد. بک بک و پینگ بک. این افزونه همچنین چندین ویژگی دیگر مانند به روز رسانی خودکار، دسترسی به API و آمار بلادرنگ را ارائه می دهد. و از آنجایی که بیش از یک دهه است که وجود دارد و توسط سازندگان خود وردپرس – Automattic ساخته شده است، شهرت خوبی دارد.

می توانید با Akismet به صورت رایگان شروع به کار کنید.

منبع یابی دارایی های با کیفیت بالا می تواند تجربه وردپرس را بهبود بخشد

البته استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تا از تجربه وردپرس بهره بیشتری ببرید، اما همچنان به احتمال زیاد منبع‌یابی دارایی‌هایی مانند قالب‌ها، عکس‌ها و گرافیک‌ها برای سفارشی‌سازی وب‌سایتتان مفید است.

آنجاست عناصر Envato این بازار مبتنی بر اشتراک انواع تم ها، افزونه ها و سایر قالب های وردپرس با کیفیت بالا را ارائه می دهد تا به شما در ایجاد یک وب سایت حرفه ای کمک کند.

عناصر Envatoعناصر Envatoعناصر Envato

اشتراک Envato Elements کم هزینه است و دسترسی به دارایی های نامحدود را فراهم می کند، بنابراین می توانید در چندین وب سایت کار کنید یا با یک قیمت ماهانه هر تعداد که دوست دارید طراحی مجدد انجام دهید.

درباره هوش مصنوعی و وردپرس بیشتر بدانید

آیا به دنبال گسترش دانش و درک خود از هوش مصنوعی (AI) و وردپرس هستید؟ ما تعدادی از مقالات و آموزش های مورد علاقه خود را از Tuts+ جمع آوری کرده ایم تا به شما در شروع کار کمک کنیم.

آینده وردپرس و هوش مصنوعی

هوش مصنوعی تازه شروع به تأثیرگذاری بر دنیای وردپرس کرده است. همانطور که توسعه‌دهندگان به کاوش و اصلاح الگوریتم‌های خود ادامه می‌دهند، می‌توان انتظار داشت ابزارهای قدرتمندتری را ببینیم که به آسان‌تر و موثرتر کردن مدیریت وب‌سایت و وبلاگ کمک می‌کنند.

امکانات بی‌پایان است و ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم هوش مصنوعی چه چیز دیگری برای دنیای وردپرس در نظر گرفته است. در کشف این مرز جدید موفق باشید!