سئو بخش مهمی از پازل است که هر وب سایت را تشکیل می دهد. اما مانند بسیاری از قطعات ، پیگیری و مدیریت دشوار است. خوشبختانه ابزارهایی وجود دارند که می توانند این فرایند را نسیم کنند.

بیایید نگاهی به ده افزونه رایگان بیاندازیم که زندگی را برای کسانی که می خواهند یک گردش کار کارآمدتر SEO را مستقیماً از نوار ابزار مرورگر ایجاد کنند آسان تر می کند.

1. SEOquake

SEOquake افزونه ای است که توسط Semrush ایجاد شده است و می تواند برای پیگیری نحوه عملکرد وب سایت در مورد SEO استفاده شود.

این افزونه به شما امکان می دهد مواردی مانند قدرت دامنه (DA) ، بازدید ماهانه ، صفحات/بازدید ، متوسط ​​مدت بازدید ، نرخ پرش ، رتبه الکسا و حتی ثبت Whois یک وب سایت را مستقیماً از صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) بررسی کنید.

آمار SEOQakeake SERPs

همچنین می توانید روی نماد SEOquake در نوار ابزار مرورگر خود کلیک کنید تا به ویژگی های دیگر مانند ممیزی SEO صفحه ، تراکم کلمات کلیدی ، پیوندهای داخلی و خارجی و مقایسه URL ها/دامنه ها دسترسی پیدا کنید.

ممیزی SEO صفحه توسط SEOquake

  • سئو ممیزی صفحهبه به شما امکان می دهد نویسه های URL ، برچسب های عنوان ، توضیحات متا و کلمات کلیدی ، دسترسی به تلفن همراه ، نقشه های سایت XML ، robots.txt، و بیشتر.
  • تراکم کلمه کلیدیبه تمام کلمات کلیدی ذکر شده در یک پست وبلاگ خاص را نمایش می دهد.
  • پیوندهای داخلی و خارجیبه هر پیوند را در یک صفحه مشخص بررسی می کند و متن لنگر و پارامترهای مربوط به آن را نشان می دهد.
  • آدرس ها/دامنه ها را مقایسه کنیدبه به شما امکان می دهد URL خود را با URL های رقبا مقایسه کنید.

2. پیوند چک کننده توسط LRT

این بررسی کننده پیوند by LRT یک افزونه SEO قدرتمند است که می توانید از آن برای بررسی و تجزیه و تحلیل تمام پیوندهای یک صفحه وب استفاده کنید. با این حال ، با وجود نام آن ، این ابزار در واقع پیوندهای ورودی را بررسی نمی کند ، بلکه فقط پیوندهای خروجی را بررسی می کند.

پیوند چک کننده پیوندهای خوب با رنگ سبز ، پیوندهای تأیید نشده با رنگ زرد و پیوندهای شکسته با رنگ قرمز را برجسته می کند. همچنین می توانید تعداد پیوندهای پیگیری ، عدم پیگیری ، تأیید شده و تأیید نشده از همان دامنه اصلی ، داخلی و خارجی را مشاهده کنید.

بررسی کننده پیوند توسط LRT

یکی دیگر از ویژگی های جالب این است که به شما امکان می دهد کد منبع را با حرکت دادن روی پیوند به جای کلیک راست و باز کردن ابزار Inspect Element مشاهده کنید.

پنجره کد منبع

این افزونه SEO می تواند برای کسانی که از پست مهمان یا Help a Reporter Out (HARO) به عنوان بخشی از استراتژی ایجاد لینک خود استفاده می کنند بسیار مفید باشد. هنگام ارسال برنامه های HARO و انتشار پست های مهمان ، می توانید به سرعت بررسی کنید که آیا پیوند شما را شامل شده اند یا خیر و آیا آنها آن را دنبال کرده یا دنبال نکرده اند.

3. شکارچی

شکارچی یکی دیگر از برنامه های کاربردی عالی برای کسانی است که برای ارسال پست مهمان یا ایجاد پیوند فعال در زمینه SEO فعالیت می کنند.

این افزونه وب سایتی را که در حال مرور آن هستید ، خراب کرده و تمام آدرس های ایمیل مرتبط با آن را پیدا می کند. برای برخی از مخاطبین ، همچنین می توانید موقعیت آنها را در شرکت ببینید. حساب رایگان Hunter اجازه می دهد تا 50 جستجوی رایگان در ماه انجام شود.

لیست ایمیل توسط افزونه Hunter جمع آوری شد

اگر به دنبال شخص خاصی هستید ، می توانید با افزودن نام و نام خانوادگی وی به نوار جستجو (هر دو باید باشد تا بتواند کار کند) را پیدا کنید.

این یک راه عالی برای ارسال مطالب به وب سایت هایی است که ممکن است پست های مهمان را بپذیرند اما صفحه اختصاصی “برای ما بنویسید” ندارند.

به جای مراجعه به آدرس رایانامه پشتیبانی عمومی ، می توانید ویرایشگر ، مدیر محتوا و یا حتی مدیرعامل را جستجو کنید و در صورتی که شرکت کوچکتری است به آن مراجعه کنید.

اگر هانتر هیچ اسمی پیدا نکرد یا موقعیت خود را نشان داد ، می توانید شرکت را در LinkedIn جستجو کنید و در زیر برگه “افراد” به دنبال لیست کارکنان آنها باشید. سپس ، به سادگی به Hunter بازگردید و نام آنها را وارد کنید تا آدرس ایمیل آنها را پیدا کنید.

نیازی به گفتن نیست ، هنگام مراجعه به نشریاتی که به طور عمومی صفحه “برای ما بنویسید” را تبلیغ نمی کنند یا ممکن است قبلاً پست مهمان را قبول نکرده باشند ، مهمتر این است که صحبت خود را سریع ، متقاعد کننده و مودب انجام دهید.

اگر در نوشتن نسخه قانع کننده بهترین نیستید ، می توانید از آن استفاده کنید ابزار کپی نویسی هوش مصنوعی تا این کار را برای شما انجام دهد

در زیر تصویر پست مهمان ایجاد شده توسط Jarvis AI است.

زمین پست مهمان توسط Jarvis AI ایجاد شده است

آخرین چیزی که می خواهید این است که آنها را اذیت کنید و ایمیل شما به عنوان هرزنامه برچسب گذاری شود.

4. بینش PageSpeed

ما در عصر لذت بردن فوری زندگی می کنیم ، بنابراین تعجبی ندارد که اکثر مردم منتظر وب سایتی نباشند بیش از سه ثانیه برای بارگذاری.

سرعت وب سایت به عنوان یک عامل رتبه بندی برای موتورهای جستجوی اصلی تبدیل شده است ، همانطور که اخیراً گوگل نشان داده است به روز رسانی تجربه صفحه که مجموعه ای از معیارهای مربوط به سرعت ، پاسخگویی و ثبات بصری به نام Core Web Vitals را در نظر می گیرد.

اگر روی بهینه سازی سرعت کار می کنید ، کپی و جایگذاری سایت شما برای آزمایش سرعت پس از هر تغییر کوچک ، زمان بر است. با افزونه مرورگر رایگان مانند بینش های PageSpeed (PSI) ، فقط می توانید روی نماد کلیک کنید و آن را به وب سایت PSI هدایت کنید و به طور خودکار آزمایش را اجرا کنید ، یا از PSI در DevTools Chrome استفاده کنید.

بینش های PageSpeed

5. SEO Search Simulator

شبیه ساز جستجو SEO توسط Nightwatch جستجوهای Google را از هر نقطه در جهان شبیه سازی می کند و به شما امکان می دهد موقعیت رتبه بندی یک وب سایت را در SERPs پیگیری کنید.

در زیر نمونه ای از کلمه کلیدی “بهترین ویرایشگر markdown برای iOS” در کانادا آمده است. هنگامی که آدرس وب سایت مورد نظر خود را اضافه می کنیم ، در این مورد “sitepoint.com” ، موقعیت خود را برای این کلمه کلیدی خاص در داخل مربع سبز نشان می دهد.

جستجو شبیه ساز

سپس می توانید روی مربع کلیک کنید تا به لیست بروید. این افزونه مرورگر همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا ببیند رقبای شما در رتبه بندی یک کلمه کلیدی خاص چقدر خوب هستند.

6. کلمه کلیدی Surfer

کلید واژه Surfer یک افزونه رایگان مرورگر SEO است که حجم جستجو برای کلمات کلیدی خاص ، لیستی از کلمات کلیدی مرتبط ، هزینه هر کلیک (CPC) برای تبلیغات Google Ads و تعداد کلمات هر مقاله – مستقیماً از نتایج جستجوی Google را به شما نشان می دهد.

اینکه بتوانید تعداد کلمات را برای هر مقاله در SERPs به سرعت مشاهده کنید ، راه خوبی برای تعیین مدت زمان شما است.

بسیاری از مردم به طور خودکار معتقدند مقاله ها باید بیش از 2000 کلمه باشند تا در Google خوب عمل کنند. اما طول ایده آل به موضوع شما و آنچه Google/مردم می خواهند ببینند بستگی دارد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای کلمه کلیدی “CSS tutorial” رتبه بندی کنید و توجه داشته باشید که همه مقاله های صفحه 1 حدود 10،000 کلمه هستند ، پس واژه شما باید حدود 10،000 کلمه باشد. اگر همه مقاله ها حدود 700 کلمه دارند ، پس مقاله شما باید حدود 700 کلمه باشد.

کلید واژه آمار Surfer

این افزونه مرورگر دارای ویرایشگر محتوای رایگان نیز می باشد.

در داخل ویرایشگر ، لیستی از اصطلاحات پیشنهادی را برای استفاده بر اساس کلمه کلیدی که جستجو کرده اید مشاهده خواهید کرد. همانطور که مقاله خود را می نویسید ، تعداد اصطلاحات پیشنهادی را که در طول مقاله استفاده کرده اید ، پیگیری می کند.

کلید واژه Surfer ویرایشگر محتوا

همه اینها رایگان است ، اما اگر می خواهید نمره محتوای خود را ببینید و از سایر ویژگی های تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی مانند برنامه ریز محتوا ، حسابرس محتوا و ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید ، باید از نسخه پولی آن استفاده کنید. موج سوار سئوبه

7. MozBar

این موزبار یکی از افزونه های محبوب مرورگر SEO رایگان است. با استفاده از آن ، می توانید معیارهای Moz مانند DA ، قدرت صفحه و امتیاز هرزنامه و همچنین تعداد بک لینک های یک صفحه خاص را بررسی کنید.

پسوند MozBar

این راه خوبی است تا سریعاً ببینید رقابت در صفحه اول گوگل چقدر سخت است.

به عنوان مثال ، اگر مشاهده می کنید که همه دامنه های رتبه بندی شده برای کلمه کلیدی “CSS Learn” دارای DA 80 هستند و سایت جدید شما دارای DA 5 است ، شاید ارزش آن را نداشته باشد که به دنبال آن کلمه کلیدی بروید. با این حال ، اگر می بینید که رتبه بندی دامنه ها دارای DA 20 است ، می توانید به آن توجه کنید.

8. SimilarWeb

SimilarWeb یک برنامه افزودنی بسیار مفید برای ارزیابی چشم اندازهای ایجاد لینک است. با استفاده از آن ، می توانید میزان بازدید یک وب سایت ، نرخ پرش آن ، منابع ترافیک آن ، کاربران آن از کجا و موارد دیگر را بررسی کنید.

SimilarWeb به مرور زمان بازدید می کند

این مهم است زیرا وب سایت های دارای طیف های مختلف دارای آمار متفاوتی هستند. SimilarWeb به شما امکان می دهد به جای اتکا به داده های کلی نادرست ، سایت خود را با دیگران در طاقچه خود مقایسه کنید.

9. BuzzSumo

BuzzSumo یک برنامه افزودنی freemium است که به شما امکان می دهد تعداد اشتراک گذاری های اجتماعی و بک لینک های صفحه یا پست وبلاگ را مشاهده کنید.

پسوند BuzzSumo

این یک ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل رقبا است زیرا می توانید ببینید کدام نوع محتوا در سایت آنها بهترین عملکرد را دارد. سپس ، می توانید نسخه منحصر به فرد و بهبودیافته خود را بنویسید – همانطور که هرگز نمی خواهید سرقت ادبی انجام دهید.

از چند طریق می توانید محتوای خود را بهتر کنید ، شامل افزودن تجربه شخصی خود ، اضافه کردن برخی از اطلاعاتی که رقبای شما از دست داده اند ، یا ایجاد اینفوگرافیک های صاف.

10. کلمات کلیدی در همه جا

آخرین و مهمترین ، ما داریم کلمات کلیدی در همه جابه این یکی از رایج ترین و پرکاربردترین افزونه های مرورگر SEO برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و روند است.

آنها قبلاً 100 free رایگان بودند ، اما تصمیم گرفتند که یک نسخه رایگان محدود و یک نسخه برتر ایجاد کنند تا از سوء استفاده کاربران از این پلتفرم جلوگیری شود.

با استفاده از نسخه رایگان ، می توانید کلمات کلیدی مرتبط و طولانی ، معیارهای پیوند Moz و ترافیک تخمینی ارگانیک برای همه صفحات و وب سایت های Google را مشاهده کنید.

کلمات کلیدی در همه جا کلمات کلیدی مرتبط

با نسخه ممتاز ، می توانید حجم جستجوی ماهانه ، CPC و داده های رقابت و روند را مشاهده کنید.

کلمات کلیدی همه جا نماد باز شده

شما می توانید 100000 اعتبار با 10 دلار دریافت کنید و این مدت زمان زیادی طول می کشد ، بسته به میزان سختگیری شما در مورد کلمات کلیدی و انتشار محتوا.

نحوه عملکرد سیستم آنها این است که یک اعتبار حجم ، CPC ، رقابت و داده های روند 12 ماهه را برای یک کلمه کلیدی به شما می دهد. بنابراین ، اگر داده ها را برای 500 کلمه کلیدی جستجو کنید یا 500 کلمه کلیدی را در ابزار داده کلمات کلیدی انبوه خود وارد کنید ، از 500 اعتبار استفاده خواهید کرد.

به افزونه های جدید خود سلام کنید

با این افزونه های رایگان مرورگر SEO در اختیار شما ، هیچ بهانه ای برای عدم انجام صحیح SEO وجود ندارد. ابزارهای ذکر شده در بالا باید به شما در یافتن مرتبط ترین کلمات کلیدی برای محتوای خود ، تحقیق در مورد رقبا و مشاهده عملکرد یک صفحه خاص در Google کمک کند.