Affinity Publisher بدون شک بهترین جایگزین Adobe InDesign است که امروزه در دسترس است. اما این نرم افزار انتشار دسکتاپ چقدر خوب است؟ آیا می توانید InDesign را با Affinity Publisher برای کارهای حرفه ای جایگزین کنید؟

امروز نگاهی دقیق‌تر به Affinity Publisher و Adobe InDesign می‌اندازیم تا پاسخ این سؤالات را بیابیم. ما بهترین ویژگی ها و مزایای استفاده از این برنامه های محبوب را با هم مقایسه می کنیم تا بفهمیم کدام پلتفرم برای نیازهای شما مناسب است.

شباهت‌های بین این دو نرم‌افزار انتشار غیرمعمول است. آنها اساساً مجموعه ای از ویژگی ها و ابزارهای مشابه را ارائه می دهند اما فقط با چند تفاوت. اگرچه، این تفاوت ها تا حد زیادی بر تجربه کلی شما تأثیر می گذارد. این چیزی است که ما در این مقایسه روی آن تمرکز خواهیم کرد.

بدون مقدمه، بیایید داخل شیرجه بزنیم.

Affinity Publisher چیست؟

ناشر قرابت

Adobe InDesign از سال 1999 وجود داشته است و هنوز هم محبوب ترین نرم افزار برای طراحی انواع انتشارات از مجلات گرفته تا بروشورهای تجاری، روزنامه ها و موارد دیگر است.

سال هاست که رقیب شایسته ای برای ایندیزاین وجود ندارد. در حالی که بسیاری از سازندگان نرم افزار جایگزین هایی را ارائه کردند، اما به اندازه InDesign کاربر پسند یا نوآورانه نبودند. این در سال 2019 با انتشار رسمی Affinity Publisher توسط Serif تغییر کرد.

Serif مجموعه ای از نرم افزارهای طراحی، از جمله Affinity Photo و Affinity Designer دارد که جایگزین های باورنکردنی خوبی برای Adobe Photoshop و Illustrator هستند. Affinity Publisher همان مسیر را به عنوان جایگزین عالی برای Adobe InDesign دنبال می کند.

Affinity Publisher همان عملکرد InDesign را دارد. این مجموعه کاملی از ابزارها را برای همه پروژه های انتشاراتی شما ارائه می دهد. با این حال، هنگام مقایسه این دو نرم افزار، با چند مزایا و معایب استفاده از هر دو برنامه مواجه شدیم.

رابط کاربری و سهولت استفاده

رابط Affinity Publisher

به عنوان یک مبتدی، توانایی یادگیری نرم افزار و وارد شدن به یک جریان کاری روان بسیار مهم است. اکثر نرم افزارها با رابط های کاربری مدرن طراحی شده اند تا بهترین تجربه را به کاربران مبتدی و پیشرفته ارائه دهند.

این یکی از حوزه‌هایی است که Affinity Designer به لطف رابط کاربری بصری خود که دارای یک پالت ابزار ساده با بخش‌ها، پنجره‌ها، و فضای کاری جداگانه است که برای همه انواع کاربران سودمند است، برنده می‌شود. حتی اگر بدون تجربه طراحی قبلی شروع به استفاده از Affinity Designer کنید، درک نحوه عملکرد نرم افزار بسیار آسان است.

آخرین نسخه های InDesign نیز همین مسیر را طی می کنند. اما از آنجایی که برنامه دارای عملکردها و ویژگی های مختلف است، رابط کاربری ممکن است برای مبتدیان کمی پیچیده به نظر برسد.

رفتن به انتخاب در میان حرفه ای های صنعت

adobe indesign

تنها چند سال از انتشار رسمی Affinity Publisher می گذرد. اگرچه این نرم افزار از تمام ویژگی ها و ابزارهای خوب InDesign الهام گرفته است، اما همچنان یک بازیگر جدید در صنعت نشر است. این بزرگترین ایراد استفاده از Affinity Publisher است.

وقتی در یک محیط حرفه‌ای کار می‌کنید، خواه کار تیمی یا اشتراک‌گذاری فایل‌ها با یک کلاینت باشد، سازگاری فایل کلیدی است.

شما و شخص دیگر باید از یک نرم افزار برای همکاری استفاده کنید. و حدس بزنید کدام نرم افزار توسط همه استفاده می شود و کدام یک نامشخص است؟

شما درست می گویید! InDesign هنوز هم محبوب ترین نرم افزار انتشار دسکتاپ است. و این برنامه ای است که توسط همه متخصصان صنعت استفاده می شود.

عملکرد بهتر و طراحی سبک وزن

اگر به طور منظم با بروشورهای طولانی، کتاب های الکترونیکی بزرگ یا روزنامه ها کار می کنید، از اهمیت عملکرد نرم افزار و تأثیر آن بر گردش کار خود آگاه هستید. هر چه فایل بزرگتر شود، نرم افزار طراحی شما تاخیر خواهد داشت.

حداقل در مورد نرم افزار Adobe از جمله InDesign اینطور است. مگر اینکه یک رایانه شخصی فوق العاده قدرتمند داشته باشید، دائماً احساس می کنید که نرم افزار عقب مانده و کند می شود.

این چیزی نیست که هنگام استفاده از Affinity Publisher نگران آن باشید. منابع سیستم کمتری مصرف می‌کند و حتی روی رایانه‌های رده پایین بسیار سریع اجرا می‌شود. در واقع، این نرم افزار تنها به 4 گیگابایت رم برای عملکرد نرم افزار نیاز دارد.

ابزارهای طراحی مفید برای کاربران پیشرفته

ابزار طراحی Affinity Publisher

یکی از زمینه‌هایی که Affinity Publisher در آن برتری دارد، پالت ابزار آن است. برخلاف InDesign، Affinity Publisher فقط ابزاری نیست که برای انتشار رسانه های چاپی استفاده می شود. همچنین می‌توانید از آن برای طراحی ماکاپ‌های وب‌سایت، طرح‌های برندینگ، برچسب‌های محصولات و حتی گرافیک رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

این نرم افزار همچنین شامل کنترل کامل رنگ با قابلیت تنظیمات غیر مخرب بر روی تصاویر و عکس ها بدون نیاز به جابجایی به یک برنامه طراحی گرافیکی متفاوت است.

الگوها و منابع از پیش ساخته شده

عناصر قالب های indesign

امکان استفاده از قالب های از پیش ساخته شده یکی دیگر از ویژگی های مهمی است که ارتباط مستقیمی با گردش کار شما دارد. با قالب های مناسب، می توانید طرح های شگفت انگیزی را در نیمی از زمان ایجاد کنید و نتایج حرفه ای را به مشتریان ارائه دهید.

برای یافتن قالب های زیبا برای پروژه های InDesign خود نیازی به جستجوی دور ندارید. هزاران قالب InDesign برای انواع بروشورها، بروشورها، مجلات و موارد دیگر وجود دارد.

با این حال، نمی‌توانیم همین را برای Affinity Publisher بگوییم. از آنجایی که نرم افزار جدید است، جامعه آن همچنان به کندی در حال رشد است. الگوهای Affinity Publisher خوبی را اینجا و آنجا خواهید یافت، اما منابع زیادی به اندازه InDesign وجود ندارد.

پشتیبانی از فرمت های محبوب فایل

فرمت های فایل ناشر وابسته

هنگام طراحی مجلات و بروشورهای زیبا، باید با انواع فایل ها از PSD های فتوشاپ گرفته تا SVG و حتی GIF کار کنید. خبر خوب این است که هر دو نرم افزار پشتیبانی گسترده ای از همه فرمت های فایل محبوب ارائه می دهند. با این حال، Affinity Publisher در اینجا حرف اول را می زند.

Affinity Publisher نه تنها از همه فرمت‌های فایل محبوب پشتیبانی می‌کند، بلکه از وارد کردن فرمت‌های فایل Adobe مانند PSD و حتی فرمت InDesign IDML نیز پشتیبانی می‌کند. درست است! می توانید فایل های IDML را در Affinity Publisher وارد کرده و آنها را ویرایش کنید.

با این حال، این روش برعکس عمل نمی کند. نمی‌توانید فایل‌های Affinity Publisher را در InDesign وارد کنید. و شایان ذکر است که Affinity Publisher از فرمت فایل جدید InDesign INDD پشتیبانی نمی کند.

هزینه یکبار مصرف در مقابل اشتراک

در نهایت همه چیز به هزینه آن برمی گردد و سوال ساده است. آیا ترجیح می دهید برای خرید و مالکیت نرم افزار یک بار هزینه پرداخت کنید؟ یا برای دسترسی به نرم افزار هزینه اشتراک دائمی پرداخت می کنید؟

Affinity Publisher از مدل قیمت گذاری قدیمی استفاده می کند. شما می توانید مانند قدیم با پرداخت یک بار هزینه نرم افزار را خریداری کنید. قیمت آن فقط 54.99 دلار است. شما صاحب نرم افزار هستید و تمام به روز رسانی های آینده را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

Adobe InDesign با یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک عرضه می شود. برای دسترسی به نرم افزار باید 20.99 دلار در ماه بپردازید. اگر اشتراک را لغو کنید، به هیچ وجه نمی توانید از نرم افزار استفاده کنید.

این بزرگترین دلیلی است که بیشتر طراحان Affinity Publisher را به InDesign انتخاب می کنند.

Affinity Publisher در مقابل InDesign: کدام بهتر است؟

پس کدام نرم افزار بهتر است؟ خب جواب این سوال ساده است. Adobe InDesign هنوز هم گزینه بهتری است، به خصوص برای کارهای حرفه ای.

این نرم افزار هنوز هم نرم افزار پیشرو در صنعت است و جامعه بزرگی با هزاران منبع، قالب و آموزش با ارزش دارد. اگر یک کسب و کار هستید یا برای یک تیم کار می کنید، InDesign بهترین گزینه برای شما است.

البته، اگر یک فریلنسر هستید یا روی پروژه های شخصی کار می کنید، Affinity Designer انتخاب ایده آلی برای شماست. مقرون به صرفه است و یادگیری آن آسان است.

با این حال، این ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند. همانطور که Affinity Publisher شتاب بیشتری می گیرد و به رسمیت شناخته می شود، افراد بیشتری به جای InDesign از آن استفاده می کنند.

سوالات متداول درباره Affinity Publisher

ما واقعا امیدواریم افراد بیشتری متوجه شوند که Affinity Publisher واقعا چقدر مفید است. بنابراین در اینجا چند پاسخ به سوالات متداول ارائه شده است تا به شما کمک کند کمی بیشتر در مورد این نرم افزار بیاموزید.

Affinity Publisher برای چه مواردی استفاده می شود؟

Affinity Publisher یک نرم افزار نشر رومیزی است که عمدتاً در صنعت چاپ برای طراحی بروشورها، مجلات، بروشورها و روزنامه ها استفاده می شود. همچنین می‌توانید از آن برای طراحی گرافیکی رسانه‌های اجتماعی، طرح‌های برندینگ، برچسب‌ها و مدل‌های وب‌سایت استفاده کنید.

آیا Affinity Publisher روی iPad است؟

Serif، توسعه دهنده نرم افزار Affinity، در حال کار بر روی نسخه iPad از Affinity Publisher است. هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نشده است اما قرار است به زودی منتشر شود.

آیا Affinity Publisher ارزشش را دارد؟

بله، Affinity Publisher قطعا ارزش قیمتش را دارد، با توجه به اینکه می توانید آن را با هزینه یک بار خریداری کنید و تا آخر عمر مالک آن باشید. همچنین به‌روزرسانی‌های رایگان را نیز دریافت می‌کنید. چه از آن برای پروژه های سرگرمی یا کارهای حرفه ای استفاده کنید، Affinity Publisher ارزش خرید دارد.

آیا Affinity Publisher قالب دارد؟

بله، می‌توانید بسیاری از الگوهای از پیش ساخته شده برای Affinity Publisher را در بازارهایی مانند Envato Elements پیدا کنید. حتی اگر در حال حاضر فقط چند قالب موجود است، می توانید انتظار داشته باشید که تعداد آنها به زودی افزایش یابد.

آیا Affinity Publisher به خوبی InDesign است؟

Affinity Publisher و InDesign ویژگی ها و عملکردهای بسیار مشابهی را به اشتراک گذاشتند. و بله، Affinity Publisher به اندازه InDesign خوب است. در واقع این نرم افزار در برخی زمینه ها بهتر از InDesign عمل می کند. اگرچه، از آنجایی که نرم افزار هنوز جدید است، پلتفرم ایده آل برای همکاری نیست.