یکی از آموزش های من در Tuts+ در مورد 10 نکته برتر بهینه سازی وردپرس. برخی از نکات موجود در آن پست به استفاده از افزونه های کش، فشرده سازی CSS و JS، بهینه سازی تصاویر و غیره اشاره می کند.

در این پست، به شما یک مرور مختصر از بهترین افزونه هایی می دهم که می توانید از آنها برای انجام همه این کارها و کارهای بیشتر با سهولت نسبی استفاده کنید.

1. LiteSpeed ​​Cache

LiteSpeed ​​CacheLiteSpeed ​​CacheLiteSpeed ​​Cache

LiteSpeed ​​Cache یکی از بهترین افزونه های موجود برای بهینه سازی وب سایت شماست. با نام افزونه گمراه نشوید. این در واقع خیلی بیشتر از ذخیره سازی محتوا انجام می دهد.

 1. این می تواند CSS، جاوا اسکریپت و HTML که در وب سایت خود استفاده می کنید را به حداقل برساند. همچنین می توانید از آن برای کوچک کردن CSS یا JS درون خطی و خارجی استفاده کنید.
 2. از بارگذاری تنبل تصاویر با قابلیت استفاده از متغیرهای عکس پاسخگو هنگام بارگیری تصاویر پشتیبانی می کند. همچنین می توانید iframes را با تنبلی بارگیری کنید.
 3. می توانید CSS را به صورت ناهمزمان بارگیری کنید و بارگذاری جاوا اسکریپت را به تعویق بیندازید یا به تاخیر بیندازید. همچنین امکان ترکیب CSS و JS از چندین فایل در یک فایل واحد برای کاهش تعداد درخواست ها وجود دارد.
 4. شما می توانید تصاویر را با فشرده سازی با اتلاف و همچنین بدون اتلاف بهینه سازی کنید. این افزونه همچنین از تبدیل تصاویر به فرمت WebP پشتیبانی می کند.

برخی از ویژگی‌های بهینه‌سازی و ذخیره‌سازی نیاز به ادغام کامل سرور با افزونه دارند. بنابراین، آنها فقط در سرورهایی با LiteSpeed ​​نصب شده روی سرور در دسترس هستند.

 1. می‌توانید ذخیره خودکار صفحه را برای بارگیری سریع‌تر صفحات تنظیم کنید. حتی از کش خصوصی برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند نیز پشتیبانی می شود.
 2. کش ها پس از مدتی کهنه می شوند. LiteSpeed ​​این را درک می کند و به شما اجازه می دهد تا پاکسازی URL های خاص را برنامه ریزی کنید. همچنین می‌توانید برخی از صفحات مرتبط را راه‌اندازی کنید تا براساس رویدادهای خاصی مانند انتشار پست، به‌طور خودکار پاک شوند.

تنها نقطه ضعف حافظه نهان LiteSpeed ​​این است که شما را ملزم می کند مدتی را صرف یادگیری آنچه همه گزینه های مربوط به بهینه سازی وب سایت می کنند صرف کنید.

2. مجموع کش W3

مجموع کش W3مجموع کش W3مجموع کش W3

این مجموع کش W3 افزونه ای که W3TC نیز نامیده می شود یک افزونه بهینه سازی وردپرس آگنوستیک میزبان وب است. یکی از مزایای بزرگ استفاده از این افزونه این است که با همه نوع خدمات اشتراک گذاری مانند هاست اشتراکی، هاست اختصاصی یا هاست خصوصی به خوبی کار می کند.

 1. این افزونه با پشتیبانی از ذخیره نسخه موبایل صفحات بر اساس عوامل کاربر ارائه می شود. همچنین با AMP یا Accelerated Mobile Pages کار می کند.
 2. می تواند CSS و جاوا اسکریپتی را که در وب سایت شما استفاده می شود فشرده و کوچک کند. شما کنترل کاملی بر کوچک سازی CSS، HTML یا JavaScript دارید.
 3. همچنین می‌توانید داده‌ها را برای دسته‌ها، برچسب‌ها، نظرات یا نتایج جستجو در حافظه یا روی دیسک و همچنین روی CDN ذخیره کنید.
 4. پشتیبانی از کش کردن اشیاء و قطعات پایگاه داده در حافظه یا روی دیسک وجود دارد.
 5. همچنین می توان جاوا اسکریپت و CSS درون خطی، جاسازی شده یا شخص ثالث را برای عملکرد بهینه کوچک کرد.
 6. می توانید بارگیری CSS و جاوا اسکریپت غیر مهم را به تعویق بیندازید تا صفحات را حتی زودتر از حد معمول رندر کنید.

این افزونه از حافظه پنهان مرورگر تهاجمی استفاده می کند تا بازدیدهای تکراری را بسیار سریعتر کند. بهینه‌سازی‌های دیگر به بهبود عملکرد در باطن کمک می‌کنند و به دلیل کوچک‌سازی فایل‌های HTML، CSS و جاوا اسکریپت، پهنای باند را ذخیره می‌کنید.

3. WP Fastest Cache

WP Fastest CacheWP Fastest CacheWP Fastest Cache

این WP Fastest Cache افزونه گزینه دیگری برای افرادی است که می خواهند وب سایت خود را بهینه کنند. راه اندازی آن آسان است و از تعدادی تکنیک برای افزایش عملکرد وب سایت استفاده می کند.

 1. همانطور که ممکن است بدانید، ایجاد یک صفحه وب در وردپرس نیاز به پردازش PHP و همچنین واکشی داده ها از پایگاه داده MySQL دارد. تکرار این فرآیند برای هر بازدید از صفحه، چرخه های CPU را مصرف می کند که می تواند در جاهای دیگر استفاده شود. افزونه WP Fastest Cache این مشکل را با ذخیره کردن یک نسخه HTML ایستا از پست های وردپرس شما حل می کند.
 2. همچنین می توانید CSS و HTML مورد استفاده در وب سایت خود را برای کاهش وزن کل صفحه کوچک کنید. با این حال، برای کوچک کردن جاوا اسکریپت باید از نسخه پریمیوم استفاده کنید.
 3. نسخه رایگان این افزونه همچنین دارای گزینه ترکیب CSS و جاوا اسکریپت برای کاهش تعداد کل درخواست های انجام شده است.
 4. فرض کنید که نمی خواهید از قابلیت ایموجی ارائه شده توسط وردپرس استفاده کنید، می توانید از این افزونه برای حذف CSS و جاوا اسکریپت مرتبط برای افزایش سرعت وب سایت استفاده کنید.

نسخه رایگان این افزونه برای بهینه سازی های اولیه کافی است اما برای دسترسی به ویژگی های بیشتر باید از نسخه پریمیوم استفاده کنید.

نسخه پریمیوم کش اختصاصی را برای موبایل و ویجت ها ارائه می دهد. همچنین به شما این امکان را می دهد که تصاویر را با فشرده سازی و تبدیل آنها به فرمت های کارآمدتر مانند WebP بهینه کنید. همچنین می توانید تصاویر خود را با نسخه پریمیوم بارگذاری تنبلی کنید.

در حالی که WP Fastest Cache یک افزونه خوب است، من احساس می کنم که نسخه رایگان آن در مقایسه با سایر گزینه های موجود کم است.

4. WP-Optimize Cache

WP Optimize CacheWP Optimize CacheWP Optimize Cache

این WP-Optimize Cache افزونه یک افزونه بهینه سازی وردپرس با ویژگی های غنی است که از تکنیک های متعددی استفاده می کند تا مطمئن شود وب سایت شما بهترین عملکرد را دارد.

سه چیز وجود دارد که می تواند سرعت یک وب سایت وردپرس را کند کند: نداشتن مکانیسم مناسب ذخیره سازی، مسدود شدن پایگاه داده و تصاویر بهینه نشده. افزونه WP-Optimize Cache تمام این مشکلات را برای شما حل می کند.

 1. شما می توانید این افزونه را تنظیم کنید تا به صورت دوره ای پایگاه داده را تمیز کند. این مرحله شامل اقدامات متعددی مانند حذف داده های غیر ضروری مانند نظرات و پست های حذف شده است. همچنین می توانید جداول MySQL خود را برای بهبود سرعت پرس و جو جدا کنید.
 2. این افزونه همچنین به شما اجازه می دهد تا CSS و جاوا اسکریپت مورد استفاده در وب سایت خود را کوچک کنید. وقتی فشرده‌سازی Gzip فعال می‌شود، وزن صفحه کمتر می‌شود. همچنین می توانید چندین فایل CSS و جاوا اسکریپت را با هم ترکیب کنید تا تعداد کل درخواست های انجام شده را کاهش دهید.
 3. همچنین می‌توانید با این افزونه گزینه‌های مربوط به کش مرورگر را تنظیم کنید تا صفحات در بازدیدهای تکراری بسیار سریع‌تر بارگیری شوند. اگر نخواهید بخش‌های خاصی از وب‌سایت خود را کش کنید، چه؟ با استفاده از قوانین پیشرفته حذف کش می توانید به راحتی آنها را از کش حذف کنید.
 4. WP-Optimize Cache همچنین ویژگی های چشمگیر بهینه سازی تصویر را ارائه می دهد. می توانید فشرده سازی با اتلاف را روی تصاویر بزرگ اعمال کنید تا اندازه آنها به میزان قابل توجهی کاهش یابد. امکان فشرده سازی انبوه روی چندین تصویر به صورت همزمان وجود دارد و اگر نتیجه را دوست ندارید، گزینه ای برای بازیابی تصاویر اصلی وجود دارد. همچنین می‌توانید به افزونه بگویید هر تصویر جدیدی را که در وب‌سایت آپلود می‌شود به‌طور خودکار فشرده کند.

برخی از ویژگی ها مانند بارگذاری تنبل تصاویر و حذف سریع تصاویر استفاده نشده یا ناخواسته فقط در نسخه پریمیوم افزونه موجود است. نسخه پریمیوم همچنین پشتیبانی از WP-CLI، پشتیبانی چند سایتی و همچنین قابلیت‌های برنامه‌ریزی پیشرفته را در میان سایر ویژگی‌ها ارائه می‌کند.

5. سوپر صفحه کش برای Cloudflare

سوپر صفحه کشسوپر صفحه کشسوپر صفحه کش

هر کسی که می داند CDN چیست، احتمالاً در مورد Cloudflare نیز شنیده است. این سوپر صفحه کش استفاده از افزونه Cloudflare فوق العاده آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلید API حساب Cloudflare خود را ارائه دهید. تنظیمات پیش‌فرض که از قبل در این افزونه اعمال شده‌اند به خوبی کار می‌کنند. با این حال، اگر از نتایج راضی نیستید و می خواهید آزمایش کنید، می توانید برخی از گزینه ها را نیز تغییر دهید.

علاوه بر LiteSpeed، افزونه‌های کش و بهینه‌سازی که تاکنون پوشش داده‌ایم، فقط بهینه‌سازی‌های سطح سرور محلی را ارائه می‌دهند. این شامل کوچک‌سازی جاوا اسکریپت، CSS و HTML، فشرده‌سازی تصاویر و غیره می‌شود. اگر می‌خواهید هر وب‌سایتی در بهترین حالت اجرا شود، اینها موارد مهمی هستند که باید انجام دهید.

با این حال، استفاده از افزونه Super Page Cache به شما کمک می‌کند تا کارها را پیش ببرید. شما می توانید از این افزونه برای ذخیره منابع استاتیک مانند CSS، جاوا اسکریپت و تصاویر و همچنین HTML تولید شده توسط وردپرس برای صفحات مختلف استفاده کنید. تمام منابع شما در بیش از 200 مکان مختلف لبه CDN ذخیره می شود. این باعث می شود که محتوای وب سایت شما واقعاً سریع ارائه شود و همچنین بار روی سرور اصلی وب سایت شما را کاهش می دهد.

این افزونه در ارتباط با سایر پلاگین های بهینه سازی که در بالا ذکر کردم عالی عمل می کند. فقط باید مطمئن شوید که ویژگی کش صفحه در آن افزونه ها غیرفعال است در حالی که سایر بهینه سازی ها طبق معمول کار می کنند. تمام جنبه های کش صفحه توسط این افزونه انجام می شود.

افکار نهایی

اگر از میزبانی وب استفاده می کنید که LiteSpeed ​​را روی سرورهای خود نصب کرده است، باید بدون هیچ فکر دیگری افزونه کش LiteSpeed ​​را نصب کنید. این افزونه کار بسیار خوبی در بهینه سازی وب سایت وردپرس شما انجام می دهد. مدتی طول می کشد تا بفهمید همه گزینه های موجود چه کاری انجام می دهند، اما تلاش قطعاً ارزش آن را دارد.

اگر از میزبانی وب استفاده می کنید که LiteSpeed ​​را نصب نکرده است، توصیه می کنم از افزونه WP-Optimize Cache به همراه افزونه Super Page Cache for Cloudflare استفاده کنید. استفاده از هر دو با هم واقعاً عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد.