هر طراح دوست دارد طرح هایش برجسته و متفاوت به نظر برسد. با این حال آنها همچنان از همان فونت ها در پروژه های خود استفاده می کنند. تنها راه برای ایجاد طرح های منحصر به فرد این است که خارج از چارچوب فکر کنید و از روندهای جدید استفاده کنید. پس اگر از فونت سه بعدی در پروژه طراحی بعدی خود استفاده کنید چه؟

فونت های سه بعدی جدید نیستند اما به ندرت در طراحی های چاپی و دیجیتال استفاده می شوند. بیایید آن را تغییر دهیم. برای اینکه به شما نشان دهیم فونت‌های سه بعدی چقدر می‌توانند شگفت‌انگیز باشند، فهرستی از بهترین فونت‌های سه بعدی را که می‌توانید دانلود کنید و با پروژه‌های خود استفاده کنید، انتخاب کردیم.

چه بر روی طراحی پوستر، بروشور، طراحی تی شرت یا حتی طراحی سرصفحه وب سایت کار می کنید، این فونت های سه بعدی به شما کمک می کنند عناوین و عنوان هایی را ایجاد کنید که از بقیه متمایز باشند.

فونت سه بعدی چیست؟

قبل از اینکه لیست فونت ها را بررسی کنید، می خواستیم چند نکته را در مورد فونت های سه بعدی توضیح دهیم.

حتی اگر این فونت ها “سه بعدی” در نظر گرفته شوند، در واقع سه بعدی نیستند. این فونت ها فقط ظاهر سه بعدی را تقلید می کنند. شما نمی توانید حروف را بچرخانید یا کارهای دیگری را که معمولاً می توانید با اشیاء سه بعدی انجام دهید انجام دهید. آنها یک کار را کاملاً خوب انجام می دهند و این باعث می شود که عناوین و عناوین شما واقعاً جالب به نظر برسند.

برخی از فونت‌های سه بعدی فقط در قالب فونت‌های OpenType (OTF) یا فونت SVG موجود هستند. یا به عنوان فونت های لایه ای که به شما امکان می دهد یک لایه در بالای متن اضافه کنید تا جلوه سه بعدی ایجاد کنید. این فونت ها ممکن است با نرم افزارها و سیستم عامل های قدیمی به درستی کار نکنند.

برای الهام گرفتن، لیست فونت های سه بعدی ما را در زیر بررسی کنید.

سواستین - فونت سه بعدی لایه ای

Sevastian یک فونت لایه ای منحصر به فرد است که ظاهر سه بعدی واقعی دارد. دارای 7 سبک مختلف فونت با انواع مختلف جلوه های سایه سه بعدی است. می‌توانید از این فونت با نرم‌افزارهایی مانند Illustrator CC یا Photoshop CC برای ترکیب و تطبیق لایه‌های مختلف برای ایجاد عناوین و سرفصل‌های سه بعدی منحصر به فرد خود استفاده کنید.

Euphoria - خانواده فونت سه بعدی قدیمی

Euphoria خانواده ای از 11 فونت مختلف است. این شامل سبک های مختلفی از فونت ها مانند فونت های طرح کلی، فونت های گرادیان، فونت های سبک ویکتوریایی و فونت های سه بعدی است. گلیف های زیادی وجود دارد که می توانید به آثار خود اضافه کنید. این فونت ها نه تنها برای ساخت عناوین و سرفصل ها، بلکه برای ساخت لوگوها و نشان ها نیز عالی هستند.

Jamer - فونت سه بعدی بازی Retro

این فونت عناوین و عناوین شما را شبیه چیزی خارج از Minecraft می کند. این فونت با الهام از بازی های ویدئویی یکپارچهسازی با سیستمعامل طراحی شده است. و دارای افکت سه بعدی به سبک پیکسل است تا متن شما را سرگرم کننده تر نشان دهد. با مجموعه ای از حروف تمام حروف و در قالب OTF ارائه می شود.

JellyBelly - قلم سه بعدی خلاقانه

از نظر فنی، این یک فونت سه بعدی نیست. اما دارای مجموعه ای از حروف خلاقانه است که دارای طراحی سه بعدی است. اساساً به نظر می رسد که حروف از دانه های ژله ای تشکیل شده اند. و باعث می شود که فونت با هر رنگی که می خواهید به خوبی کار کند. این فونت در هر دو فرمت OTF و TTF ارائه می شود.

Maze - فونت سه بعدی رایگان

Maze یک فونت سه بعدی رایگان است که می توانید در پروژه های شخصی خود از آن استفاده کنید. این فونت با مجموعه‌ای از حروف منحصربه‌فرد همراه است که ظاهر و احساسی دست‌ساز دارد. برای ساخت پوسترهای فیلم و بروشورهای خلاقانه ایده آل است.

در حال ساخت - قلم سه بعدی رنگی SVG

این یک فونت سه بعدی بسیار منحصر به فرد است که باعث می شود هر حرف در طراحی خود شبیه یک ساختار در حال ساخت به نظر برسد. این برای ساخت عناوین و سرفصل هایی که توجه را به خود جلب می کند بسیار مناسب است. فونت رنگی SVG با Photoshop CC 2017 و Illustrator CC 2017 و بالاتر سازگار است.

تخته های چوبی - قلم سه بعدی SVG رنگی

یکی دیگر از فونت های سه بعدی SVG شیک برای طراحی عناوین منحصر به فرد. این فونت متن شما را طوری جلوه می دهد که انگار با تخته های چوبی ساخته شده اند. با کمی تنظیمات سایه، نور و پس‌زمینه می‌توانید کاردستی‌های درخشانی را با استفاده از این فونت طراحی کنید.

Signyard - خانواده فونت سه بعدی رایگان

Signyard خانواده ای از فونت های سه بعدی است که دارای 4 سبک مختلف از لایه ها است که می توانید آنها را برای ایجاد متن سه بعدی ترکیب کنید. شما می توانید این فونت را به صورت رایگان با پروژه های شخصی خود دانلود و استفاده کنید.

Chivels - قلم سه بعدی پرنعمت

Chivels یک فونت لایه ای است که با مجموعه ای از حروف همراه با ظاهر سه بعدی اسکنه شده است. این فونت در مجموع شامل 6 فونت با سبک های سه بعدی مختلف مانند طرح کلی، سایه، داخلی و غیره است. حتی می توانید فونت ها و لایه ها را با هم ترکیب کنید تا طرح های فونت منحصر به فرد خود را ایجاد کنید.

Showbiz - اکسترود فونت لایه ای سه بعدی

آیا می خواهید عنوانی بسازید که شبیه یک علامت سه بعدی باشد؟ سپس این فونت به کارتان می آید. Showbiz یک قلم تیتر است که دارای طرح حروف اکسترود است. از سبک های چند لایه پشتیبانی می کند که فورا متن معمولی را به حروف سه بعدی تبدیل می کند. این فونت با Adobe Illustrator سازگار است.

Cutie Pie - Fun 3D Font

این فونت شایان ستایش برای طراحی عناوین با ظاهر سه بعدی برای انواع پوسترها، بروشورها و سایر طرح های مربوط به کودکان عالی است. این فونت در هر دو فرمت OTF و TTF ارائه می شود. با تمام نرم افزارهای طراحی گرافیک مدرن و همچنین MS Word کار می کند. می توانید آن را به صورت خالی یا با پر رنگ استفاده کنید.

لایه کره - اکسترود فونت های سه بعدی

Butter Layer یک فونت OpenType است که دارای 4 سبک مختلف است. شما می توانید از بین سبک های جامد، طرح کلی، سایه و اکسترود فونت ها را انتخاب کنید. و همچنین آنها را با هم ترکیب کنید تا طرح های عنوان و عنوان منحصر به فرد ایجاد کنید. این به ویژه برای طرح های مربوط به مدارس و آموزش مناسب است.

Fonseca Grande - فونت های سه بعدی یکپارچهسازی با سیستمعامل

ظاهر قدیمی و قدیمی این فونت مطمئناً به اضافه کردن ظاهری شخصی به طرح‌های عنوان شما کمک می‌کند. این فونت با 6 سبک مختلف در فرمت های OTF و TTF از جمله مایل، اکسترود، طرح کلی و غیره ارائه می شود. علاوه بر این، چند اکشن فتوشاپ وجود دارد که می توانید از آنها برای اضافه کردن استایل بیشتر به طرح های خود استفاده کنید.

Bite Hard - فونت سه بعدی قدیمی

یک فونت دست ساز با طراحی قدیمی. این فونت همچنین شامل مجموعه‌ای از کاراکترها است که با ظاهری سه‌بعدی تراشه‌دار ارائه می‌شود. این یک فونت تمام حروف با اعداد و علائم نگارشی است. همچنین می‌توانید رنگ این فونت را به عناوین کاردستی در سبک خود تغییر دهید.

Bivoac - فونت نمایش سه بعدی رایگان

یک فونت سه بعدی رایگان دیگر با طراحی قدیمی. این فونت دارای یک جلوه سه بعدی بسیار ظریف است که در طرح های برچسب و نشان عالی به نظر می رسد. استفاده از آن با پروژه های شخصی رایگان است.

Alfabeto - فونت حروف سه بعدی رایگان

Alfabeto یک مجموعه حروف سه بعدی رایگان است که دارای حروف سه بعدی منحصر به فرد در فایل های جداگانه PNG شفاف است. می توانید حروف را ترکیب کنید تا عناوین منحصر به فرد خود را برای طرح های مختلف ایجاد کنید.

قلم 3 بعدی رنگی در دست ساخت

اگر در حال طراحی یک بروشور یا پوستر برای یک برند خلاق هستید، می توانید از این فونت برای جلب توجه مخاطبان خود با عنوانی منحصر به فرد استفاده کنید. این یک فونت رنگی سه بعدی است که با فرمت SVG OpenType ارائه می شود. این فونت فقط با آخرین نسخه های نرم افزار از جمله Photoshop CC 2017 و Illustrator CC 2018 و بالاتر کار می کند.

شیدایی مدرسه - قلم سه بعدی Crafty

یک فونت سه بعدی زیبا با طراحی دوستانه. این برای ساخت عناوین، پوسترها، جلد کتاب، بنرها و موارد دیگر برای طرح‌های مربوط به مدرسه و کودکان عالی است. فونت شامل حروف بزرگ و کوچک است. و در نسخه های OTF، TTF و WebFont عرضه می شود.

Blastrick - فونت لایه ای سه بعدی Vintage

این فونت لایه لایه با طراحی حروف کلاسیک قدیمی، جلوه‌ای سه بعدی شیک دارد تا طرح‌های شما را از بقیه متمایز کند. فونت شامل حروف تمام حروف است. به نظر می رسد این یک انتخاب عالی برای طراحی عنوان و لوگو باشد.

Vhiena - فونت لایه ای سه بعدی

Vhiena یک فونت لایه ای است که دارای یک جلوه سه بعدی منحصر به فرد است. این فونت با یک فونت معمولی و 7 سبک مختلف از لایه ها برای ساخت عناوین و سرفصل های سه بعدی خود ارائه می شود. این فونت به خوبی با مارک های نوشیدنی و الکل و همچنین بسیاری دیگر مطابقت دارد.

کوکی - قلم سه بعدی رنگی SVG

این فونت رنگی با طراحی سه بعدی بافت منحصر به فرد ارائه می شود که ظاهری بسیار واقعی به آن می دهد. این باعث می شود که عناوین و متن شما تقریباً به نظر برسد که گویی از کوکی ها ساخته شده اند. فونت در قالب OpenType SVG ارائه می شود.

فونت حروف سه بعدی فلزی راف رایگان

بافت فلزی شگفت‌انگیز واقع گرایانه این فونت، آن را به انتخابی عالی برای طراحی پوستر، بنر و بروشور با ظاهری جسور تبدیل کرده است. این یک کیت حروف سه بعدی است و تمام حروف را در فایل های شفاف PNG به همراه دارد.

فونت سه بعدی لوله های مسی رایگان

با استفاده از این کیت حروف سه بعدی، عناوین خود را شبیه لوله های فلزی کنید. این بسته دارای حروف سه بعدی در فایل های PNG با وضوح بالا نیز می باشد. شما به راحتی می توانید این حروف را مرتب کنید تا عناوین منحصر به فردی برای پروژه های طراحی خود ایجاد کنید.

برای فونت های منحصر به فرد بیشتر، بهترین مجموعه فونت های هندسی ما را بررسی کنید.