پرسونای کاربر بخش مهمی از فرآیند طراحی تجربه کاربر (UXD) است. آنها بینش هایی را ارائه می دهند که منجر به تصمیم گیری های کلیدی طراحی می شود که به ارائه تجربه کاربری عالی کمک می کند.

کارهای زیادی برای تحقیق در مورد داده ها برای ایجاد شخصیت های کاربر وجود دارد. اما در UXD، این تنها یک بخش از فرآیند است. همچنین باید داده ها را به شیوه ای زیبا ارائه دهید تا در طول ارائه ها برای مشتریان جذاب تر شود. اینجاست که قالب های پرسونا به کار می آیند.

با قالب‌های شخصیت Figma، می‌توانید طرح‌های نمایه‌مانند شیک ایجاد کنید تا تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده خود را برای یک شخصیت کاربر به روشی حرفه‌ای‌تر به نمایش بگذارید.

تمام کارهای مربوط به این قالب های پرسونای کاربر قبلاً برای شما انجام شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که داده های کاربر را کپی و در قالب قرار دهید. یک الگو را انتخاب کنید و شروع کنید.

بیش از 2 میلیون قالب گرافیکی Figma و بیشتر با دانلود نامحدود

هزاران قالب گرافیکی Figma، کیت‌های رابط کاربری و قالب‌های وب را با عضویت در Envato Elements دانلود کنید. از 16 دلار در ماه شروع می شود و به شما دسترسی نامحدود به کتابخانه رو به رشدی از بیش از 2000000 قالب Figma، دارایی های طراحی، گرافیک، تم، عکس و موارد دیگر را می دهد.

الگوهای Figma را کاوش کنید

رایگان Modern Figma Persona Template Builder

طراحی تمیز و مدرن این قالب پرسونای کاربر، آن را به انتخابی عالی برای ایجاد پرسونای ساده کاربر تبدیل می کند که ساده تر هستند. فضایی برای گنجاندن یک عکس نمایه بزرگ با شرح علایق کاربر و همچنین اهداف و نقاط درد دارد. یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد این الگو این است که از آنجایی که عناصر طراحی کمتری دارد، سفارشی کردن آن آسان تر است.

قالب رایگان Creative User Persona برای Figma

اگر می‌خواهید با ایجاد یک نمایه کاربری رنگارنگ و خلاقانه‌تر، از شخصیت کاربری خود فراتر بروید، این قالب شخصیت Figma برای شما مناسب است. این دارای یک طراحی منحصر به فرد با بخش های بلوک مانند جداگانه برای نمایش داده های مربوط به شخصیت است. البته، می‌توانید این بلوک‌ها را کپی کنید و بخش‌های بیشتری را نیز اضافه کنید.

4 قالب شخصی کاربر Figma به صورت رایگان

این مجموعه از قالب‌های شخصیت Figma روی آن به صورت غیر رسمی و سرگرم کننده نوشته شده است. 4 طرح مختلف پرسونا در این قالب Figma وجود دارد و برای ساخت پرسونای کاربر برای طراحی های سبک زندگی UX مناسب هستند. هر قالب فضای زیادی برای گنجاندن اطلاعات جمعیتی، علایق، خواسته ها و نیازها و موارد دیگر در مورد شخصیت کاربر دارد.

حداقل قالب رایگان Figma Persona

داشتن یک طراحی کاملاً ساختار یافته برای ایجاد شخصیت های کاربر موثرتر مهم است. و این دقیقاً همان چیزی است که این قالب پرسونای Figma را به یکی از بهترین ها در لیست ما تبدیل می کند. این دارای یک طراحی مینیمال با یک طرح بندی خوب است که به شما امکان می دهد تمام اطلاعات کلیدی را در یک مکان برجسته کنید.

الگوهای پرسونا نور و تاریک Figma

این کیت قالب شخصیت Figma برای ایجاد پرسونای کاربر با جزئیات بیشتر است. این شامل چندین قالب پرسونای کاربر است که می توانید به راحتی آنها را مطابق با اولویت خود سفارشی کنید. قالب هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری در مورد کاربران خود نیز اضافه کنید. و قالب ها نیز در تم های رنگی روشن و تیره عرضه می شوند.

قالب رایگان حرفه ای Figma Persona

یک قالب پرسونای شیک، مدرن و زیبا برای Figma. این برای ایجاد پرسونای کاربر برای پروژه‌های طراحی مختلف ایده‌آل است، زیرا با طرح‌بندی واضح و بصری برای نمایش جزئیات کاربر نهایی که طراحی را برای آن می‌سازید ارائه می‌شود. همچنین می توانید قالب را به طور کامل هر طور که دوست دارید سفارشی کنید.

قالب رایگان Figma Persona برای ارائه

این قالب پرسونا با طراحی شیک ارائه می شود که آن را برای ارائه های طراحی شما عالی می کند. این دارای دو سبک مختلف از طراحی های شخصی کاربر است که می توانید آنها را ویرایش کنید تا رنگ ها، تصاویر، متن و طرح بندی را به دلخواه خود تغییر دهید.

قالب رایگان UX Persona برای Figma

با این قالب Figma می توانید یک پرسونای ساده و ساده برای طراحی های UX خود ایجاد کنید. از قالب بندی و طرح بندی بسیار ابتدایی استفاده می کند تا به شما امکان می دهد با کمترین تلاش یک شخصیت کاربر ایجاد کنید. همچنین می توانید به راحتی قالب را گسترش دهید تا جزئیات بیشتری را نیز اضافه کنید.

الگوی Figma رایگان شخصی کاربر دقیق

اگر روی یک پروژه طراحی جدی تری برای یک مشتری بزرگ کار می کنید، باید آن الگوهای بزرگ را بیرون بکشید. این قالب شخصیت Figma دقیقاً همان چیزی است که برای نشان دادن مهارت های خود به مشتریان رده بالا و شرکتی خود به آن نیاز دارید. این دارای یک طراحی دقیق با فضاها و بخش های زیادی است تا تمام اطلاعات مربوط به مخاطبان هدف شما را اضافه کند.

الگوی شخصی کاربر شیک Figma

با استفاده از این قالب پرسونا، می توانید جزئیات بیشتری را با عناصر بصری اضافه کنید تا یک شخصیت کاربر شیک تر برای پروژه های طراحی UX خود ایجاد کنید. دارای یک تم رنگ تیره با چند طرح نوار پیشرفت برای نمایش ویژگی ها و علایق مخاطبان هدف است.

قالب ساده Figma Personal رایگان

این قالب پرسونا در دو سبک مختلف ارائه می شود. یکی دارای طرحی به سبک منظره است و دیگری دارای طراحی عمودی است که شبیه یک صفحه نمایه از یک پلت فرم رسانه های اجتماعی است. دارای بخش های مختلف زیادی برای ایجاد یک شخصیت کاربر دقیق است.

قالب پرسونای کاربر رنگارنگ Figma

رنگ‌های روشن، حاشیه‌های شیک و طراحی کلی زیبا، این قالب را به یکی از بهترین قالب‌های پرسونای کاربر در لیست ما تبدیل کرده است. دارای یک طرح بندی انعطاف پذیر است که می توانید به راحتی آن را گسترش دهید تا داده های بیشتری اضافه کنید. به نظر می رسد این قالب برای پروژه های طراحی معمولی و سبک زندگی مناسب تر است.

قالب رایگان Figma UX Persona

به دنبال یک قالب شخصیت Figma با طراحی مدرن هستید؟ سپس این یکی برای پروژه شما عالی است. این با یک طرح شیک ارائه می شود که در آن می توانید به طور موثر داده ها و جزئیات مربوط به کاربر و مخاطب هدف خود را به نمایش بگذارید. به راحتی می توان آن را مطابق با اولویت شما نیز تنظیم کرد.

الگوی Figma رایگان شخصی کاربر عملی

این قالب شخصیت Figma با رویکرد عملی تر طراحی شده است. این برای ایجاد پروفایل های کاربر با جزئیات طراحی شده است که به شما امکان می دهد اقدامات بهتری در پروژه های طراحی UX انجام دهید. این قالب کاملاً قابل ویرایش است، بنابراین می توانید رنگ ها، فونت ها را تغییر دهید و جزئیات بیشتری را با توجه به نیاز خود اضافه کنید.

الگوی شخصی کاربر مینیمالیستی برای Figma

یک قالب ساده و مینیمالیستی کاربر برای Figma. این الگو همچنین دارای طراحی تمیزی است که در آن می توانید تمام جزئیات مربوط به مخاطبان هدف خود را در یک طرح بندی آسان برای استفاده اضافه کنید. همچنین از یک طرح نمایه مانند خلاقانه نیز استفاده می کند.

قالب رایگان Elegant Figma Persona

این قالب پرسونا دارای طراحی مدرن و زیبا است که قطعا مشتریان شما را شگفت زده می کند. این دارای یک تم شیک تاریک است که محتوای آن را به طور موثرتری برجسته می کند. این الگو همچنین شامل چندین بخش برای ایجاد یک پروفایل کاربری دقیق با عناصر قابل تنظیم است.

رایگان Creative Figma User Personas - 3 الگو

شما می توانید از این بسته الگوهای شخصیت کاربر برای ایجاد شخصیت های خلاقانه تر و رنگارنگ در Figma استفاده کنید. دارای 3 طرح پرسونای مختلف با ویژگی های کاملاً قابل ویرایش است. هر قالب دارای تمام بخش های لازم برای ایجاد پروفایل های شخصیت UX شما است.

برای الگوهای عالی‌تر Figma، می‌توانید بهترین مجموعه قالب‌های کیت رابط کاربری Figma را بررسی کنید.

پرسش های متداول درباره شخصیت های کاربر

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد شخصیت های کاربر آورده شده است تا به شما کمک کند در مورد نقش آنها در طراحی UX بیشتر بدانید.

User Persona در UX چیست؟

شخصیت کاربر در UX اغلب به نمایه خیالی کاربر ایده‌آل برای یک برنامه، وب‌سایت یا محصول اشاره می‌کند. حتی اگر نمایه تخیلی است، داده ها و جزئیاتی که به شخصیت کاربر می رود با تحقیق در مورد مخاطب هدف جمع آوری می شود. این به شما کمک می کند تا با توجه به نیازهای کاربر نهایی ایده آل خود، طرح های UX موثر ایجاد کنید.

چگونه یک کاربر پرسونا بسازیم

طراحی پرسونای کاربر هنگام استفاده از قالب ها بسیار ساده تر است. شما می توانید یک الگوی رایگان از مجموعه ما در بالا انتخاب کنید و از آن در Figma استفاده کنید تا به راحتی یک شخصیت کاربری زیبا برای پروژه های طراحی خود ایجاد کنید.

چگونه یک کاربر پرسونا بنویسیم

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برای یافتن کاربر هدف مناسب در بین مخاطبان خود، باید تحقیقات مناسبی انجام دهید. سپس می توانید شخصیت کاربر را درست مانند ایجاد یک نمایه در یک شبکه اجتماعی با درج توضیحات، علایق، نقاط دردناک و موارد دیگر در مورد کاربر بنویسید. برای الهام گرفتن می توانید به الگوهای موجود در لیست بالا نگاه کنید.