به دنبال حذف ارائه بعدی خود از پارک هستید؟ با یکی از این گرایش های طراحی شروع کنید که به شما کمک می کند یک ارائه پاورپوینت با تأثیرگذاری زیاد ایجاد کنید.

در اینجا چند نمونه ترند از روندها و تکنیک های فعلی برای ارائه یک ارائه مدرن آورده شده است. از رنگ های بزرگ و پررنگ گرفته تا داستان های عکس و پس زمینه های بزرگ. دیگر هیچ بهانه ای برای انتخاب یک طرح استاندارد و ارائه یک ارائه کهنه و خسته وجود ندارد. مخاطب شما انتظار بیشتری دارد!

بهترین چیز؟ اگر هر یک از نمونه های اینجا را دوست دارید، می توانید هر کدام را از Envato Elements دانلود کنید!

1. شکل های روان

یکی از راه‌های متمایز کردن طرح ارائه پاورپوینت، استفاده از اشکال روان است. اغلب، الگوها بر روی تمام بلوک ها و مستطیل ها تمرکز می کنند. با مجموعه ای از اشکال روان، طراحی ارائه شما تاثیر فوری خواهد داشت.

وقتی به این سبک فکر می کنید از چند شکل مختلف استفاده کنید و بر روی آنها بسازید. بیضی ها و دایره ها شکل های نسبتاً زیبا و جزئی هستند که از صفحه نمایش بیرون می آیند و گزینه دیگری را برای این اشکال با جریان و حرکت فراهم می کنند.

از اشکال با رنگ روشن استفاده کنید یا رنگ هایی را با تاثیر ظریف تر در نظر بگیرید.

ترفند شکل‌های روان این است که از آنها به گونه‌ای استفاده کنید که جریان بصری را به سمت متن و سایر عناصر مهم پیام‌رسانی در طراحی ایجاد کنند. بر این اساس برنامه ریزی کنید!

2. بلوک های متن رنگارنگ

اگر روی یک طرح ارائه کار می‌کنید و تصاویر عالی زیادی ندارید، بلوک‌های متن رنگارنگ می‌توانند راهی سرگرم‌کننده برای نشان دادن اطلاعات بدون احساس بی‌مزه بودن باشند.

چند راه وجود دارد که می‌توانید این روند طراحی ارائه را به خود اختصاص دهید:

  • برای بلوک های متنی که بخشی از پالت برند شما هستند از رنگ استفاده کنید.
  • از رنگ هایی استفاده کنید که منحصر به یک موضوع یا پروژه خاص هستند.
  • شامل تصاویر محدود با بلوک های رنگی برای علاقه بیشتر.
  • اطمینان حاصل کنید که بلوک رنگ و عنصر متن کنتراست بالایی دارند و به راحتی قابل خواندن هستند.
  • از پالت فونت برند خود برای ظاهر و احساس سفارشی تر استفاده کنید.

3. حالت تاریک

حالت تاریک فقط برای طراحی وب سایت نیست. این یکی از آن گرایش‌های طراحی است که تقریباً در تمام جنبه‌های طراحی از جمله ارائه‌ها نفوذ کرده است.

در حالی که این سبک بسیار شیک و مدرن به نظر می رسد، می تواند چالش هایی را ایجاد کند.

خواندن نوع معکوس در برخی شرایط یا نور ممکن است دشوار باشد. اندازه فونت‌ها را بزرگ‌تر از حد معمول در نظر بگیرید. احساس نکنید تاریک باید به معنای سیاه باشد. با سایر پالت های رنگ تیره برای پایه، مانند بنفش یا سرمه ای، آزمایش کنید.

تا زمانی که طراحی کلی کنتراست زیادی داشته باشد و خوانا باشد، حالت تاریک می تواند یک گزینه طراحی ارائه سرگرم کننده و چشمگیر باشد.

4. خاکستری

اگر حالت تاریک برای ارائه های پاورپوینت شما کمی بیش از حد دراماتیک است، زیبایی شناسی تمام خاکستری را در نظر بگیرید. خاکستری حس آرامش بخشی دارد، از نظر بصری دلپذیر است و به طور کلی خواندن آن آسان است.

می‌توانید خاکستری را با تصاویر یا لهجه‌های رنگارنگ جفت کنید یا با تصاویر سیاه و سفید و فقط یک اشاره کوچک رنگی، به یک ظاهر فول حالت مانند مثال بالا بروید.

این طرح طراحی مد روز و بسیار زیبا برای ارائه است.

5. پوشش های تصویر

به طور کلی احساسات متفاوتی در مورد نحوه استفاده از تصاویر در طراحی ارائه وجود دارد. برخی از افراد اسلایدهای بزرگ تصویر تمام صفحه را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر استدلال می کنند که تصاویر می توانند مانع ارسال پیام شوند.

در وسط این روند قرار دارد – از تصاویر با پوشش رنگی استفاده کنید. این اجازه می دهد تا فضای زیادی برای تصاویر و عناصر متن با احساس نرم تر و ظریف تر داشته باشید.

پوشش‌های تصویر همچنین می‌توانند عنصر خوبی از طراحی و هماهنگی رنگ ایجاد کنند تا به ارائه بصری از ابتدا تا انتها کمک کند.

6. رنگ بالا

طرح‌های رنگارنگ برای مدتی در عرصه‌های طراحی دیگر محبوب بوده‌اند و اکنون در طراحی ارائه‌ها نیز جریان دارند. این سبک با پالت های پررنگ، روشن یا حتی بیشتر پاستلی با رنگ های زیاد، حس بسیار متمایز دارد.

این برای همه یا هر نوع پیام ارائه نیست.

اما اگر به دنبال سبکی سبک تر و سرگرم کننده تر هستید، این روند طراحی ارائه می تواند محل خوبی برای شروع باشد. از رنگ های برند خود برای حداکثر تأثیرگذاری در اینجا استفاده کنید.

7. حداقل یکنواخت

در طرف دیگر طیف رنگی بالا، انتخاب یک پالت رنگی یکنواخت برای طرح ارائه خود است. یکنواخت لزوماً به معنای رنگ کم نیست، اما شما با یک رنگ غالب کار می کنید.

انتخاب سبز رنگ در مثال بالا ظریف و مدرن است. حس تازه‌ای دارد که با حداقل طرح کلی بقیه طراحی به خوبی کار می‌کند. زیبایی شناسی مینیمال با پالت های رنگی یکنواخت بهترین تمجیدها هستند.

8. تصاویر خاموش

اگر به دنبال تأثیرگذاری با طراحی ارائه هستید و می‌خواهید چیزی کاملاً متفاوت را امتحان کنید، تصاویر را خاموش کنید تا تقریباً در پس‌زمینه محو شوند.

این سبک طراحی می تواند راهی عالی برای استفاده از تصاویر باشد، به طوری که کلمات موجود در هر اسلاید ارائه تمرکز واقعی باشد. یک قدم جلوتر بروید و با استفاده از این سبک ترند، از اشکال جالب برای هدایت چشم از طریق اسلایدها استفاده کنید.

9. طراحی بلوکی

اگر می خواهید ظاهری مدرن و مد روز داشته باشید و احساس اشکال هندسی را دوست دارید، طرح بلوکی را در نظر بگیرید. با استفاده از بلوک ها، مربع ها یا مستطیل های رنگی، می توانید اشکال و پیکربندی های جالبی ایجاد کنید که ارائه پاورپوینت شما را خیره کننده می کند.

این یک سبک واقعی با طراحی بالا است که می تواند تلاش زیادی بکند و برای عرشه های اسلاید کوچکتر بهترین است. همچنین اگر با یک الگو شروع کنید، مانند مثال بالا، ممکن است طراحی آسان تر باشد.

سبک طراحی بلوکی همچنین با روند دیگری که قبلاً در اینجا نشان داده شده است – پالت های رنگی یکنواخت به خوبی کار می کند. طراحی تک رنگ به نگه داشتن تمام قطعات در کنار هم برای یک طرح ارائه یکپارچه کمک می کند.

10. داستان عکس

طراحی ارائه که از عکس‌ها برای گفتن داستان استفاده می‌کند، راهی بسیار جذاب و مد روز برای اشتراک‌گذاری اطلاعات است. برای استفاده حداکثری از این سبک طراحی ارائه، یک الگو با مناطق بزرگ تصویر ایجاد کنید که با عناصر متنی ساده جفت می شود.

با عکس هایی از اشکال، اندازه ها و مکان های مختلف در طرح، آن را جالب نگه دارید. با جفت کردن عناصر متن با شکل ها و اندازه های تصویر، می توانید با سبکی یکپارچه که تکراری به نظر نمی رسد، علاقه بصری زیادی ایجاد کنید.

طراحی ارائه داستان عکس اغلب به عناصر دیگر طراحی برای زیبایی کار نیاز ندارد. همه تصاویر برای بیان داستان شما و حفظ سایر تکنیک های طراحی – رنگ، تایپوگرافی، گرافیک و نمادها – به حداقل می رسد.

11. زمینه های بزرگ

این چیزی نیست که ما عادت داریم به طور مرتب در طراحی ارائه پاورپوینت ببینیم – پس‌زمینه‌های بزرگ و پررنگی که در همه جا وجود دارند. وقتی به خوبی انجام شود، یک پس‌زمینه جالب می‌تواند کمبود محتوای بصری دیگر را برای کمک به پیشبرد طراحی ارائه جبران کند.

در مثال بالا، پس زمینه از یک پالت رنگی ساده با اشکال تار ساخته شده است. جسور و جالب است اما بر طراحی کلی غلبه نمی کند. این ترفند استفاده از سبکی مانند این است – ایجاد علاقه بدون تحت تاثیر قرار دادن آن.

12. تمیز و ساده

به نظر می رسد کمی عجیب باشد که این را یک ترند بنامیم زیرا تمیز و ساده کلاسیک ترین سبک طراحی هستند. اما ترند است زیرا همیشه کار می کند. هنگامی که شک دارید، یک طراحی ساده برای ارائه می تواند فقط بلیط باشد.

هنگام ایجاد یک طرح تمیز و ساده، به فکر توسعه قطعات قابل استفاده مجدد باشید که بتوانید در طول ارائه با خود حمل کنید، مانند شکل یک عکس یا رنگ یک جعبه. به حروفی بچسبید که این موضوع را با یک sans serif ساده بیشتر پیش می‌برد.