Figma یک برنامه طراحی رابط است که در مرورگر اجرا می شود – اما در واقع بسیار بیشتر از این است. من تا آنجا پیش می روم که بگویم این احتمالاً بهترین برنامه برای پروژه های طراحی مشارکتی مبتنی بر تیم است. بیا یک نگاهی بیندازیم!


Figma تمام ابزارهای مورد نیاز برای مرحله طراحی پروژه را در اختیار شما قرار می دهد، از جمله ابزارهای برداری که قادر به تصویرسازی کامل هستند، همچنین قابلیت نمونه سازی اولیه و تولید کد برای دستی.

توجه داشته باشید: این بخشی از راهنمای یادگیری ما است که به طور منظم به روز می شود، راهنمای طراحان برای Figma. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه قدرتمند، رایگان ما را امتحان کنید آموزش ابزار طراحی Figma.


Figma به صورت آنلاین اجرا می شود

اگرچه Figma مبتنی بر مرورگر است، نسخه دسکتاپ هم برای ویندوز و هم برای سیستم عامل مک وجود دارد. احتمالاً اینها برنامه های کاربردی هستند که یک مرورگر را در داخل خود اجرا می کنند، اما چه اینطور باشد یا نه، Figma همیشه در آن برنامه ها به صورت آنلاین اجرا می شود.

اگر اتصال را از دست دادید، همچنان می‌توانید روی هر سندی که قبلاً باز بودید، کار کنید. ابزار طراحی Figma تغییرات شما را در مرورگر شما ذخیره می‌کند و پس از اتصال مجدد، خود را همگام‌سازی می‌کند.

همکاری

ماهیت “همیشه آنلاین” Figma در واقع برخی از بزرگترین نقاط قوت ابزار را فراهم می کند. یکی از این نقاط قوت این است که Figma امکان همکاری زنده و بی‌درنگ را فراهم می‌کند. شما و اعضای تیمتان می توانید به یکباره وارد یک طرح شوید و به طور همزمان تغییراتی در آن ایجاد کنید.

این واقعیت که همه این طرح‌ها به صورت آنلاین ذخیره می‌شوند به این معنی است که هرگز نباید نگران عدم هماهنگی اعضای تیم با پروژه باشید. آخرین تغییرات همیشه در فایل وجود دارد، و لازم نیست نگران انتقال فایل‌ها بین اعضای تیم یا ارسال فایل‌ها به هر پلتفرم ذخیره‌سازی شخص ثالث باشید.

این همچنین به این معنی است که می توانید همزمان با مشتری به یک طرح بپرید. بنابراین حتی اگر در مکانی جدا از مشتری خود هستید، باز هم می توانید یک جلسه نشسته داشته باشید که در آن هر دو به یک موضوع نگاه می کنید. مشتری می تواند پیشنهاداتی را ارائه دهد، و شما می توانید آن را همان جا پیاده سازی کنید.

علاوه بر همه این ابزارهای همکاری زنده، همچنین می توانید نظرات خود را مستقیماً روی بوم بگذارید.

کتابخانه های مؤلفه

Figma به شما امکان می دهد کتابخانه هایی از اجزای قابل استفاده مجدد ایجاد کنید که کل تیم به آنها دسترسی دارند. اجزاء به طراحان در هر سیستم طراحی موجود شروع می کنند و هنگامی که یک جزء در کتابخانه مرکزی به روز می شود، این تغییرات در سراسر جهان ایجاد می شود. همه طراحی برای هر کس.

نمونه سازی و خروجی کد

برای نمونه‌سازی اولیه، می‌توانید اتصالات و هات‌اسپات‌ها را روی طراحی خود ایجاد کنید تا بتوانید نحوه عبور کاربر از آن رابط را شبیه‌سازی کنید. برای فاز کدنویسی، Figma می تواند کدهای SVG، CSS و کدهای iOS و اندروید تولید کند.

مربای انجیر

از آنجایی که ما در حال غواصی برای همکاری هستیم، ارزش دارد که در اینجا در مورد FigJam صحبت کنیم. این همان روحیه کار بر روی طرح ها به عنوان یک تیم است، اما روی ایده پردازی تمرکز دارد. به عبارت دیگر، این مکان مناسب برای همه است تا ایده ها را به صورت دیجیتالی سازماندهی کنند.

این ابزار جدید دارای بسیاری از ویژگی های مفید تیم است، مانند:

  • تایمر برای ماندن در مسیر
  • اشکال، نمودارها و اشیاء
  • چت صوتی در FigJam
FigJam برای iPadFigJam برای iPadFigJam برای iPad
در اینجا نحوه ظاهر FigJam در iPad آمده است، اما در دسکتاپ نیز موجود است. (اعتبار عکس: وبلاگ فیگما)

شما هنوز هم باید کارهای طراحی خود را در Figma انجام دهید، اما FigJam برای ایجاد ایده، برنامه ریزی و جمع آوری کمک های مفید از تمام وقت شما مفید است.

چیز های کوچک

بنابراین، جنبه‌های همکاری Figma را پوشش می‌دهد، اما تشخیص بهترین بخش Figma در واقع دشوارتر است. این نقطه اوج تمام کارهای کوچکی است که Figma واقعاً به خوبی انجام می دهد، و لیست بلندبالایی از آنها وجود دارد. ما یک سری کامل از آنها را در مجموعه ای به نام نکات و ترفندهای Figma قرار داده ایم. تعداد زیادی برای ذکر اینجا وجود دارد، اما برخی از موارد مورد علاقه من عبارتند از:

  • در Figma، یک گره روی یک بردار می‌تواند چندین بخش به آن متصل باشد (بیش از دو بخش استاندارد). به اشکال پیچیده تری که می توانید با آنها بسازید “شبکه های برداری” می گویند.
  • Figma به شما این امکان را می دهد که به راحتی چندین تصویر را همزمان وارد کنید و آنها را دقیقاً در جایی که می خواهید قرار دهید.
  • هنگامی که یک شی را در اطراف بوم در Figma حرکت می دهید، ارتفاع و عرض آن را در خط کش ها منعکس می کنید.
  • کد SVG را مستقیماً از یک شی در Figma کپی کنید، و برعکس، می توانید کد SVG را از یک ویرایشگر کد کپی کنید و آن را به عنوان یک گرافیک روی بوم Figma قرار دهید.

همه چیز را جمع کنید: Figma چیست

Figma یک برنامه طراحی UI و UX مبتنی بر مرورگر است که دارای طراحی عالی، نمونه سازی و ابزارهای تولید کد است. در حال حاضر (مسلماً) ابزار طراحی رابط پیشرو در صنعت است، با ویژگی‌های قوی که از تیم‌هایی که در هر مرحله از فرآیند طراحی کار می‌کنند، پشتیبانی می‌کند. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، آن را امتحان کنید!

Figma را امتحان کنید

اگر برای شروع با ابزار طراحی Figma آماده هستید، ابتدا انگشتان پا را در آن فرو کنید. شما می توانید از این کیت رایگان Figma UI هم به عنوان یک نقطه پرش و هم به عنوان یک صرفه جویی عالی در زمان استفاده کنید. اساسا این یک بوم از پیش ساخته شده برای بیان ایده های طراحی شما است.

با اشتراک Envato Elements خود می توانید به کیت های قالب Figma UI بیشتری دسترسی داشته باشید. بیش از 9000 کیت UX و UI در پلتفرم همه شما می توانید دانلود کنید موجود است. هر کدام به صورت حرفه ای ساخته شده اند تا نتایج حرفه ای در کار خود به دست آورید.

کیت های رابط کاربری Figma UX از Envato Elementsکیت های رابط کاربری Figma UX از Envato Elementsکیت های رابط کاربری Figma UX از Envato Elements
هزاران نسخه از پیش ساخته شده را مرور و دانلود کنید کیت های UX و UI Figma از Envato Elements.

منابع بیشتر Figma

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزار Figma UI هستید، حتماً منابع زیر را بررسی کنید:

ابزار طراحی Figma را یاد بگیرید

ما یک راهنمای کامل برای کمک به شما در یادگیری طراحی Figma ایجاد کرده‌ایم، خواه در ابزارهای طراحی Figma کاملاً جدید باشید یا می‌خواهید مهارت‌های خود را به سطح بالاتری ببرید.