لایت روم یک برنامه کاربردی برای پردازش تصاویر RAW و بهبود عکس است. اما آیا تمام ابزارهای لازم برای ویرایش عکس ها و انجام کارهای حرفه ای را دارد؟

این در واقع یکی از بزرگترین معایب استفاده از لایت روم است، زیرا این برنامه فقط تعداد محدودی ابزار و ویژگی را ارائه می دهد. و برای ادامه ویرایش عکس‌های خود باید به برنامه دیگری (فتوشاپ) بروید.

اگر بتوانید وظایف لایت روم و فتوشاپ را با استفاده از یک برنامه انجام دهید چه؟ و فقط قیمت یکباره آن 54.99 دلار است؟ آیا به این برنامه تغییر می‌دهید؟

قبل از اینکه پاسخ دهید، بیایید نگاهی به مزایای استفاده از Lightroom و Affinity Photo بیاندازیم تا ببینیم کدام برنامه برای شما بهترین است.

بیش از 2 میلیون پیش تنظیم لایت روم، افزونه ها، اکشن ها و موارد دیگر

با عضویت در Envato Elements صدها پیش تنظیم لایت روم، اکشن های فتوشاپ و هزاران ویژگی طراحی را دانلود کنید. از 16 دلار در ماه شروع می شود و به شما امکان دسترسی نامحدود به کتابخانه رو به رشدی با بیش از 2000000 پیش تنظیم، افزونه، قالب، فونت، عکس، گرافیک و موارد دیگر را می دهد.

از پیش تنظیم نامحدود لایت روم دریافت کنید

قرابت در مقابل Adobe

برای چندین دهه، Adobe با مجموعه نرم افزارهای ویرایش گرافیک برنده جوایز خود بر صنعت طراحی گرافیک تسلط داشته است. همه دوست داشتند از نرم افزار Adobe استفاده کنند. اما زمانی که این شرکت طرح اشتراک جدید و گران قیمت خود را معرفی کرد، بسیاری از کاربران شروع به جستجوی جایگزین کردند.

یکی از شرکت هایی که برای نجات این روز آمد، سریف با مجموعه نرم افزار Affinity بود. Affinity سه برنامه Affinity Photo، Designer و Publisher را به عنوان جایگزینی برای Adobe Photoshop، Illustrator و InDesign ارائه می دهد. و آنها یک کار قاتل در آن انجام می دهند. بهترین بخش این است که این برنامه های جایگزین فقط 54.99 دلار قیمت دارند. خودشه! هیچ اشتراکی وجود ندارد.

با توجه بسیاری از کاربران به نرم افزار Affinity، نبرد Affinity vs Adobe داغ شده است. چه کسی می داند، شاید این پست شما را متقاعد کند که تغییر را نیز انجام دهید؟ بیایید دریابیم.

1. فراتر از روتوش اولیه بروید

رفع قرمزی چشم

لایت روم چند ابزار عالی برای روتوش عکس ها ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید از شر قرمزی چشم خلاص شوید، از ابزارهای شفابخش برای از بین بردن لکه های ناخواسته استفاده کنید و حتی روتوش اولیه پوست را در برنامه انجام دهید.

اگر چه، اگر می خواهید فراتر از روتوش اولیه بروید، به اشتراک فتوشاپ نیاز دارید. یا یک برنامه ویرایش عکس پیشرفته مانند Affinity Photo.

با Affinity Photo می‌توانید هر کاری که Lightroom انجام می‌دهد و کارهای دیگر انجام دهید. می‌توانید از ابزارهای انتخاب چندگانه برای هدف قرار دادن مناطق خاص در یک عکس، استفاده از براش کلون برای خلاص شدن از شر مناطق ناخواسته، حذف پس‌زمینه، حذف لکه‌ها، تنظیم رنگ‌ها و کارهای دیگر استفاده کنید.

2. ویرایش غیر مخرب عکس

امکان ویرایش عکس بدون ایجاد تغییرات دائمی مهم است. این به شما امکان می دهد برای ایجاد تغییرات یا آزمایش افکت های مختلف به مراحل خاصی از فرآیند ویرایش تصویر خود برگردید.

خبر خوب این است که هم Affinity Photo و هم Lightroom برنامه‌های غیرمخرب ویرایش عکس هستند. هر دو برنامه هنگام ویرایش با استفاده از برنامه، عکس اصلی شما را ایمن و ایمن نگه می‌دارند. و می توانید فوراً با استفاده از پانل History برای لغو تغییرات برگردید.

یک چیز عالی در مورد لایت روم این است که حتی اگر برنامه را ببندید، با باز کردن مجدد برنامه، تاریخچه ویرایش شما همچنان وجود خواهد داشت.

3. تنظیم لایه ها و ماسک ها

لایه ها و ماسک ها

در حالی که توانایی پیمایش در تاریخچه ویرایش یک ویژگی عالی است، Lightroom در مورد سفارشی کردن افکت‌های خاصی که قبلاً ساخته‌اید، قابلیت‌های محدودی دارد.

با Affinity Photo، به لطف لایه‌های تنظیم، همیشه می‌توانید تنظیمات و جلوه‌هایی را که روی عکس اعمال می‌کنید ویرایش و سفارشی کنید.

همچنین می توانید چندین لایه تنظیم را روی دیگری اضافه کنید تا جلوه های پیشرفته ایجاد کنید. و به راحتی با تغییر شفافیت لایه، قدرت ضربه را تنظیم کنید.

ابزارهای برقی Ai

انتخاب فوق العاده ابزارهای ویرایش عکس موجود در Affinity Photo نیز قابل ذکر است. برخلاف لایت روم، Affinity Photo دارای چندین ابزار انتخاب است. و چندین ابزار دیگر با هوش مصنوعی مانند ابزار رفع لک، ابزار رفع قرمزی چشم و برس شفابخش دارد.

اما مورد علاقه ما ابزار حذف پس‌زمینه است که به شما امکان می‌دهد پس‌زمینه هر عکسی را بدون تأثیر بر جسم مرکزی یا شخص در عکس پاک کنید. برای ویرایش عکس پرتره عالی است.

5. فورا عکس ها را با تنظیمات از پیش تنظیم کنید

لایت روم عناصر را از پیش تنظیم می کند

نداشتن ابزارهای ویرایشی بسیار زیاد لایت روم نیز می تواند چیز خوبی در نظر گرفته شود. این نرم افزار را به یک برنامه بسیار مبتدی تبدیل می کند.

حتی اگر دانش طراحی گرافیک گسترده ای ندارید، می توانید به راحتی از لایت روم برای ویرایش عکس ها استفاده کنید. به خصوص امکان استفاده از تنظیمات از پیش تنظیم شده توسط شخص ثالث، قابلیتی است که فرآیند ویرایش را بسیار ساده تر می کند.

با از پیش تنظیم های لایت روم، می توانید بلافاصله فیلترهای خنک، تنظیمات رنگ، بهبود نوردهی و موارد دیگر را بدون نیاز به انجام تمام کارها به تنهایی اعمال کنید.

البته، همچنان می‌توانید از قالب‌ها، پوشش‌ها و ماکروهای از پیش ساخته شده برای انجام تنظیمات سریع عکس‌ها با استفاده از Affinity Photo نیز استفاده کنید.

6. به راحتی LUT ها را اعمال کنید

از لوت استفاده کنید

LUT ها برای افزودن فیلترهای رنگی زیبا و دادن ظاهری منحصر به فرد به عکس ها عالی هستند. Affinity Photo دارای یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می دهد به راحتی LUT ها را برای افزودن افکت ها و فیلترها به عکس های خود اعمال کنید.

شما می توانید از LUT ها در لایت روم نیز استفاده کنید. اما برای افزودن LUT ها به برنامه باید یک فرآیند طولانی را طی کنید.

7. پردازش عکس دسته ای

لایت روم عکس ها را سازماندهی می کند

عکاسان و ویراستاران اغلب مجبورند عکس ها را در دسته های بزرگ پردازش کنند. خواه اضافه کردن یک فیلتر رنگی ساده یا تنظیم نوردهی باشد، زمانی که مجبور باشید یک کار را بارها و بارها انجام دهید، می تواند کاری خسته کننده باشد.

اینجاست که لایت روم در ارائه راه حل ساده تر برتری می یابد. لایت روم عملا برای پردازش عکس دسته ای ساخته شده است. و اگر این بخش بزرگی از گردش کار شما باشد، لایت روم مطمئناً روز را نجات خواهد داد.

Affinity Photo همچنین گزینه هایی برای انجام کارهای پردازش دسته ای دارد. اما به اندازه لایت روم ساده یا بدون درز نیست.

8. برنامه موبایل رایگان

اپلیکیشن موبایل لایت روم

Affinity Photo در iPad در دسترس است. اما رایگان نیست. قیمت این برنامه 21.99 دلار است و فقط در فروشگاه اپل در دسترس است.

از سوی دیگر، لایت روم برای هر دو پلتفرم اندروید و اپل در دسترس است. و استفاده از برنامه رایگان است. شما می توانید به اکثر ابزارها و ویژگی های آن به صورت رایگان در دستگاه تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید. و برای ویرایش سلفی ها و عکس های خود در حال حرکت عالی است.

آیا باید از Lightroom یا Affinity Photo استفاده کنید؟

پاسخ به این سوال ساده است. از Affinity Photo استفاده کنید!

Affinity Photo بهترین انتخاب کلی از ابزارها و ویژگی ها را برای نیازهای ویرایش عکس شما ارائه می دهد. و همه اینها در یک برچسب قیمت مقرون به صرفه یک بار بسته بندی شده است. در مقایسه با اشتراک ماهانه دائمی که باید برای لایت روم بپردازید، می توانید به راحتی یاد بگیرید که با معایب کوچک استفاده از Affinity Photo زندگی کنید.

با این حال، اگر یک عکاس یا مبتدی هستید که می توانید هزینه اشتراک را بپردازید، استفاده از لایت روم را توصیه می کنیم. و به سراغ پلن Photoshop + Lightroom بروید زیرا بهترین ارزش را ارائه می دهد.

5 پرسش متداول درباره Affinity Photo و Lightroom

این سوالات متداول در مورد Affinity Photo و Lightroom ممکن است به شما کمک کند تا پاسخ برخی از سوالات خود را پیدا کنید.

لایت روم چقدر است؟

Adobe سه طرح برای استفاده از Lightroom ارائه می دهد. طرح اول 9.99 دلار در ماه هزینه دارد. این تنها شامل Adobe Lightroom با فضای ذخیره سازی ابری 1 ترابایتی است. طرح عکاسی نیز 9.99 دلار در ماه هزینه دارد و شامل لایت روم و فتوشاپ است اما با 20 گیگابایت فضای ابری. طرح ماهانه 19.99 دلاری شامل لایت روم و فتوشاپ با 1 ترابایت فضای ابری است.

پیش تنظیم لایت روم چیست؟

تنظیمات از پیش تنظیم لایت روم مجموعه ای از تنظیمات از پیش ساخته شده است که می توانید برای بهبود فوری عکس ها اعمال کنید. استفاده از آنها بسیار آسان است و می توانید تنها با یک کلیک افکت ها و فیلترهای جالبی را روی عکس های خود اعمال کنید.

چگونه تنظیمات از پیش تعیین شده را در لایت روم دانلود کنیم؟

می‌توانید پیش‌تنظیمات Lightroom را از بازارهای شخص ثالث مانند Envato Elements خریداری کنید و مستقیماً در رایانه خود دانلود کنید. سپس می توانید با باز کردن فایل از پیش تعیین شده .lrtemplate آنها را نصب کنید.

Affinity Photo چیست؟

Affinity Photo یک نرم افزار ویرایش گرافیکی است که می توانید از آن برای ویرایش عکس، ایجاد دستکاری عکس، طراحی گرافیک مانند پوستر، آگهی و موارد دیگر استفاده کنید. Affinity Photo یک جایگزین مقرون به صرفه برای Adobe Photoshop است. و ابزارها و ویژگی های مشابهی را برای فتوشاپ نیز ارائه می دهد.

عکس Affinity چقدر خوب است؟

Affinity Photo به خوبی فتوشاپ است. تقریباً برای هر ابزار، ویژگی و گزینه موجود در فتوشاپ ابزارهای مشابه و منطبقی را ارائه می دهد. Affinity Photo نیز با به‌روزرسانی‌های منظم بهبود می‌یابد. و هر روز بهتر می شود.