اکوسیستم جاوا اسکریپت با سرعت بالایی تکامل می یابد و شما می دانید که در لحظه انتخاب مجموعه ابزارهای شما جایگزین می شود!

همراهی با همه کتابخانه ها ، چارچوب ها و تکنیک ها غیرممکن است ، اما می توانید روندها و جهت های حرکت را در صنعت مشاهده کنید. React.js ، Vue.js ، Svelte ، Node.js و Express.js در طول سال 2021 محبوب خواهند ماند ، اما برخی از ابزارهای جالب کمک کننده به صورت حباب در آمده اند.

در اینجا بهترین انتخاب های من برای سال 2021 است. اما لطفاً به نظر من اعتماد نکنید. آنها را برای خود ارزیابی کنید.

Rollup.js یک بسته نرم افزاری ماژول جاوا اسکریپت نسل بعدی از ریچ هریس ، نویسنده کتاب است صاف. این کامپوننت ها کدهای کوچکی را در پرونده های بزرگتر جمع می کند و شامل موارد زیر است:

 • یک معماری پلاگین

  سیستم اصلی می تواند باشد با پلاگین توسعه یافته است مانند انتقال Babel ES5 ، ادغام TypeScript ، ESLinting ، کوچک سازی Terser و حتی پردازش CSS.

 • سازگاری ماژول

  Rollup.js از ماژول های استاندارد ES6 اما از CommonJS مبتنی بر گره پشتیبانی می کند require() ماژول ها را می توان با یک تجزیه کرد پلاگین.

 • درخت لرزه

  کد به صورت استاتیک تجزیه و تحلیل می شود تا متغیرها ، توابع و روش های استفاده نشده را حذف کند. بنابراین می توانید یک کتابخانه بزرگ وارد کنید ، اما فقط ویژگی هایی که استفاده می کنید در بسته نهایی موجود است.

 • تقسیم کد

  جمع آوری می تواند کد را به چند قطعه برای بارگذاری پویا (بر اساس تقاضا) یا چندین ورودی ورودی تقسیم کند.

Rollup.js را می توان از خط فرمان اجرا کرد ، npm اسکریپت ، و دونده های وظیفه عمومی مانند گلپ با یا بدون گزینه های تماشا.

آ rollup.config.js پرونده را می توان برای پیکربندی های پیچیده تر تعریف کرد. مثلا:
import commonjs from '@rollup/plugin-commonjs';

export default {

 
 input: './src/main.js',

 
 output: {
  file: './build/main.js',
  format: 'iife'
 },

 
 plugins: [
  commonjs()
 ]

};

Rollup.js برای اولین بار در سال 2018 ظاهر شد اما به لطف سرعت و سادگی آن شتاب بیشتری گرفته است. ممکن است شما بدون اینکه در Snowpack متوجه شوید از آن استفاده کرده اید.

کیسه برفی یک ابزار ساخت سریع جلو و یک رقیب مستقیم برای گزینه های سنگین وزن مانند وب پک و بسته است. این مزایا شامل موارد زیر است:

 • راه اندازی فوری
 • تک ساخت با حافظه پنهان
 • بارگیری مجدد ماژول
 • ده ها تن افزونه ها
 • پشتیبانی داخلی برای ماژول های ES6 ، ماژول های CommonJS ، TypeScript ، Svelte ، React ، JSX ، ماژول های CSS ، و بیشتر

Snowpack به طور خودکار دارایی ایجاد می کند. شما می توانید آن را به عنوان یک وابستگی به توسعه در هر پروژه نصب کنید:

npm install --save-dev snowpack

سپس یک سرور توسعه را راه اندازی کنید:

npx snowpack dev

این حالت پیش فرض را باز می کند index.html در مرورگر خود فایل کنید. همه صفحات برای فایل های JavaScript و CSS اسکن می شوند ، که به صورت دارایی های مجزا دسته بندی می شوند.

یک سایت تولید نهایی می تواند در یک ایجاد شود build فهرست با:

npx snowpack build

آ snowpack.config.js فایل پیکربندی می تواند افزونه ها و گزینه های بیشتر را تعریف کند.

توسعه سریع بوده است و نسخه Snowpack 3.0 در ژانویه 2021 راه اندازی شد. طبق وب سایت ، “یک بار که آن را امتحان کنید ، بازگشت به چیز دیگری غیرممکن است.”

توسعه مدرن نیاز به نصب ، پیکربندی و یادگیری طیف وسیعی از ابزارها با روش ها و تکنیک های مختلف دارد. رم با هدف ایجاد یک خط تولید ، کامپایلر ، بسته نرم افزاری ، تولیدکننده اسناد ، قالب بندی ، اجرای آزمایشی و کوچک کننده برای محتوای HTML ، CSS و JavaScript ، یکپارچه سازی ابزار توسعه front-end است. در اصل ، این یک بسته وابستگی صفر است که جایگزین بسته های وب ، Babel ، ESLint ، Prettier ، Jest و سایر موارد می شود.

رم در طول سال 2020 در حال توسعه فعال بوده و در زمان نوشتن مقاله ، فقط پرزهای پشتیبانی می شود. با این حال ، این پروژه مورد توجه و توجه اخیر قرار گرفته است خواستار بودجه شوید از بیش از یک چهارم هدف 100000 دلاری خود فراتر رفته است.

اگر رم بتواند با موفقیت به اهداف خود برسد ، ممکن است به تنها ابزاری که شما نیاز دارید تبدیل شود.

جای تعجب نیست که بیشتر ابزارهای ساخت جاوا اسکریپت با جاوا اسکریپت نوشته شده اند. سرعت معمولاً قابل قبول است ، اما یک برنامه کامپایل شده همیشه سریعتر است. ساختن بسته نرم افزاری ماژول JavaScript دیگری است ، اما در آن نوشته شده است برو. ادعا می شود:

 • 100 برابر سریعتر از Rollup.js
 • 173 برابر سریعتر از Webpack 5
 • 294 برابر سریعتر از بسته 2

زمان بندی برای ایجاد یک بسته نرم افزاری تولیدی از ده نسخه از three.js با استفاده از تنظیمات پیش فرض ، کوچک سازی و نقشه های منبع:

مقایسه زمان ساخت ساخت

esbuild بدون حافظه پنهان به این سرعت دست می یابد و همچنان از ماژول های ES6 ، ماژول های CommonJS ، TypeScript ، JSX ، لرزش درخت ، نقشه های منبع ، کوچک سازی ، افزونه ها، بسته Node.js ، یک API کامل و موارد دیگر.

ایوان والاس توسعه دهنده اصلی esbuild است و نسخه 1.0 هنوز منتشر نشده است. این ممکن است زنگ خطر را برای تیم هایی که در برنامه های مهم ماموریت کار می کنند ایجاد کند ، اما به روزرسانی ها به سرعت در حال دریافت هستند. پروژه را زیر نظر داشته باشید.

انتشار سایت تولید شما برای یک میزبان همچنان یک چالش است. برخی سیستم های ساخت مبتنی بر Git را ارائه می دهند. برخی دیگر از فرایندهای کانتینر سازی استفاده می کنند. بسیاری از اصطلاحات و فنون عجیب و غریب و شگفت انگیز خود را دارند. با فرض اینکه شما با موفقیت درمورد پیچیدگی های روند ساخت AWS مذاکره می کنید ، آیا می توانید با هوس رئیس یا مشتری خود به Azure بروید؟

ایستگاه فرآیند انتشار را خلاصه می کند تا یک گردش کار سازگار برای ایجاد ، استقرار و انتشار در هر سیستم عامل فراهم کند. استقرار به یک دستور واحد نیاز دارد:

waypoint up

Waypoint یک پروژه منبع باز است که در حال حاضر از پروژه های JavaScript ، Ruby ، ​​Python ، Go و .NET در Kubernetes ، Amazon ECS ، Google Cloud Run ، Azure Container Instances ، Docker ، Buildpacks و غیره پشتیبانی می کند. قابل توسعه است و یک سیستم پلاگین به شما امکان می دهد با هر ابزار یا سیستم عامل کار کند. پس از استقرار موفقیت آمیز ، Waypoint دسترسی کامل به سیاهههای مربوط ، مانیتورها و سایر فرایندها را برای مدیریت برنامه شما فراهم می کند.

Waypoint در اواسط سال 2020 منتشر شد ، اما به نظر می رسد استفاده از آن در سال 2021 منفجر شود. این وب سایت عالی است و هنگام پیمایش دستورات ترمینال را تایپ می کند. ارزش بررسی را دارد حتی اگر استقرار برای شما جالب نباشد!

در اینجا چند ابزار دیگر وجود دارد که احتمالاً در سال 2021 به جرم بحرانی دست می یابند

یازده

Eleventy یک تولید کننده سایت ثابت Node.js است که توسط Netlify ساخته شده است زک چرمن. این ساده ، سریع است و توسط بسیاری از محرک ها و سازندگان صنعت وب پذیرفته شده است. و هنوز به نسخه 1.0 نرسیده است. با آزاد شدن این نقطه عطف ، شاهد افزایش استفاده تجاری باشید.

برای اطلاعات بیشتر ، به شروع کار با یازده مراجعه کنید.

دنو

دنو یک زمان اجرا در JavaScript است که از موتور V8 کروم استفاده می کند. توسط رایان دال – خالق Node.js – ساخته شده و در ماه مه سال 2020 منتشر شد. در اصل ، این Node با بهره از عقاید یک دهه است.

Deno جدید است و برخی از چین و چروک هایی را که ممکن است هنگام توسعه JavaScript سمت سرور مشاهده کرده اید ، صاف می کند. در درجه اول ، این امنیت را اضافه می کند و ماژول های ES6 شبیه مرورگر را که از یک URL وارد می شوند انتخاب می کند نه ماژول های CommonJS را npm. نسخه های ماژول فقط یک بار در سیستم شما ذخیره می شوند ، بنابراین لازم نیست که چند مگابایت داشته باشید node_modules پوشه در هر پروژه.

Deno همچنین تعدادی ابزار داخلی را در اختیار شما قرار می دهد بنابراین نیاز کمتری به گزینه های شخص ثالث وجود دارد. این برنامه شامل یک به روزرسانی ، سیستم راهنما ، حلقه Read-Eval-Print (REPL) ، بازرس وابستگی ، linter ، قالب ساز کد ، برنامه آزمایشی ، تولید کننده اسناد ، اشکال زدایی ، بسته اسکریپت و نصب کننده سیستم عامل است.

سرانجام ، Deno از برخی از موارد پشتیبانی می کند API هایی که در مرورگرها پیدا خواهید کرد. قابل توجه ترین، fetch، window، URL، File، FileReader، و رویدادهایی مانند load و unload.

Node.js نمرده است و دنو هنوز دنیا را طوفان نمی کند ، اما سال 2021 سال جالبی برای زمان اجرا خواهد بود.

سال نو مبارک!

شاید سال 2020 سال غیرمعمولی بوده باشد ، اما JavaScript به رشد نمایی خود ادامه داد. خبرم کن اگر پیش بینی شما را برای سال 2021 از دست دادم.