آماده شدن برای مصاحبه شغلی همیشه یک کار دلهره آور است. به احتمال زیاد دقیقاً نمی دانید که از شما چه چیزی خواسته می شود و اعصاب به راحتی می توانند آن را تسخیر کنند و باعث می شود حتی نام خود را فراموش کنید. من 21 س Nال Node.js را برای مصاحبه های شغلی جمع آوری کرده ام که از موضوعات بسیار ساده به برخی از موضوعات پیشرفته تر برای کمک به شما در روند کار می پردازد.

Node.js منحصراً در انتهای پشت استفاده نمی شود. ما همچنین از آن برای ایجاد برنامه های جلویی استفاده می کنیم ، و این بخش مهمی از اکوسیستم توسعه وب شده است. این بدان معناست که برای یک توسعه دهنده Node.js بسیار مفید است که با نقشی که این فناوری در محیط های مختلف JavaScript بازی می کند ، باشد. به همین دلیل ، چند سوال و جواب را در همین راستا آورده ام.

رهنمودها

من توصیه می کنم قبل از خواندن پاسخ ، سعی کنید خودتان به س questionsالات پاسخ دهید. اگر همه آنها را به دست نیاوردید ، فردا دوباره امتحان کنید تا ببینید چه مقدار از پول خود را حفظ کرده اید.

همچنین فرصتی وجود دارد که در اینجا به دنبال نمونه سوالات مصاحبه برای نامزدهای خود هستید. من معتقدم که این موارد باید به عنوان نقطه شروع به اندازه کافی متنوع باشند تا به شما کمک کنند سطح آنها را ارزیابی کنید.

فراتر از پاسخ صحیح به یک س ،ال ، فکر می کنم این جزئیات است که نشان می دهد کسی چه مقدار را می داند. یک پاسخ خوب ممکن است گفتگویی را روشن کند که به طور بالقوه می تواند تجربه پراسترس را در یک گپ گاه به گاه با یک همکار رقم بزند. این یک نتیجه ایده آل برای هر دو طرف است.

سوالات Node.js

Node.js چیست؟

Node.js یک محیط زمان اجرای JavaScript است که بر اساس موتور V8 ساخته شده است. به ما امکان می دهد JavaScript را خارج از مرورگر – معمولاً در یک وب سرور – اجرا کنیم.

Node.js برای چه کاری خوب است؟

Node.js در مدیریت چندین اتصال با پیچیدگی کم غلتکی عالی عمل می کند ، با توجه به اینکه ماهیت تک رشته ای آن مستلزم این است که ما حلقه رویداد را در اسرع وقت آزاد کنیم. این باعث می شود Node.js یک گزینه ایده آل برای سرویس های خرد و برنامه های زمان واقعی باشد.

npm چیست؟

بالاتر از سطح دریا مخفف Node.js Package Manager است. این شامل یک رابط خط فرمان است که می توانیم از آن برای دسترسی به رجیستری آنلاین بسته های عمومی و خصوصی استفاده کنیم.

چگونه یک برنامه Node.js را از ابتدا ایجاد می کنیم؟

ما می توانیم با ایجاد یک پوشه پروژه شروع کنیم. سپس ، به آن پوشه در خط فرمان رفته و اجرا می کنیم npm init. در آخر ، مراحل پر کردن اطلاعات برنامه خود را دنبال می کنیم.

”npm install” چه کاری انجام می دهد؟

وابستگی های موجود در package.json فایل.

چگونه می توان کتابخانه ای را در Node.js نصب کرد؟

npm install name-of-the-library کتابخانه ما را نصب کرده و به عنوان dependency. اگر اضافه کنیم --save-dev پارامتر شامل خواهد شد devDependency.

چگونه اسکریپت سفارشی ایجاد می کنید؟

ما باید وارد package.json و اسکریپت سفارشی ما را وارد کنید scripts رشته. سپس می توانیم اسکریپت خود را با رفتن به ترمینال و اجرا اجرا کنیم npm run name-of-script.

آیا می توان با Node.js یک برنامه جلویی ایجاد کرد؟

مرورگر نمی تواند یک برنامه Node.js را اجرا کند ، اما شما می توانید از چیزی مانند webpack یا Parcel برای بسته بندی کد و تبدیل آن به چیزی که مرورگر می تواند استفاده کند استفاده کنید. امروزه استفاده از محیط Node.js برای ساخت برنامه های جلویی بسیار معمول است. یک مثال خوب از Node.js در قسمت جلویی ، الکترون چارچوب ، که از Node.js و chromium برای ساخت برنامه های “بومی” استفاده می کند ، به عنوان مثال ، کد VS.

آیا می توانید به سه فریم ورک معروف Node.js اشاره کنید؟

Express.js احتمالاً محبوب ترین چارچوب تا به امروز است. کوجس احتمالاً یکی از سریعترین و Sails.js با توجه به استفاده از socket.io برای برنامه های ارتباطی دو طرفه در زمان واقعی بسیار عالی است.

Express.js برای چه کاری خوب است؟

Express.js تنظیم مسیرها برای برنامه وب ما را آسان می کند ، که ایجاد یک گزینه REST API را به یک انتخاب آشکار تبدیل می کند. استفاده از آن کاملاً انعطاف پذیر و آسان است و معماری میان افزار آن به حفظ یک سیستم ساده و مقیاس پذیر کمک می کند.

رمزنگاری چیست؟

Crypto یک کتابخانه داخلی Node.js است که قابلیت رمزنگاری را برای انجام کارهایی از قبیل رمزگذاری و رمزگشایی رمزهای عبور فراهم می کند.

چگونه می توانیم دامنه محلی و جهانی را در Node.js کنترل کنیم؟

بر خلاف JavaScript سمت کلاینت ، در Node.js متغیرهای اعلام شده با var در بالاترین سطح جهانی نیستند ؛ آنها محلی با ماژولی هستند که در آن قرار دارند. در مرورگر ، ما به window شیئی که متغیرهای جهانی ما در آن ساکن هستند ، و Node.js یک شی برای این دارد global.

آیا Node.js به سیستم فایل دسترسی دارد؟

آره. ما می توانیم از fs ماژول برای خواندن ، نوشتن ، کپی و حذف پرونده ها و پوشه ها.

عدم انسداد به چه معناست؟

این بدان معنی است که یک قطعه کد مانند یک تابع ناهمزمان قرار است در تکرار بعدی حلقه رویداد اجرا شود ، بنابراین بقیه کد را از حالت انسداد خارج کرده و به آن اجازه می دهد تا ادامه یابد.

حلقه رویداد چیست و چگونه کار می کند؟

حلقه رویداد همان چیزی است که به Node.js ماهیت ناهمزمان می دهد. این برنامه اجرای یک مجموعه از پنج مرحله را در یک حلقه برنامه ریزی می کند. مرحله اول برنامه ریزی شده را اجرا می کند setTimeout و setInterval پاسخگویی مورد دوم پاسخهای IO را که قرار است با تکرار فعلی اجرا شوند ، اجرا می کند. مورد سوم از رویدادهایی که در تکرار بعدی اجرا می شوند ، نظرسنجی می کند. چهارم اجرا می شود setImmediate () پاسخگویی سرانجام ، مورد پنجم همه پاسخ های “نزدیک” را اجرا می کند.

آیا توابع ناهمزمان موازی کار می کنند؟

خیر ، یک تابع ناهمزمان در تکرار حلقه رویداد بعدی اجرا می شود در حالی که یک فرآیند موازی در فرایند یا رشته خود اجرا می شود.

آیا Node.js چند رشته ای است؟

فرآیند Node.js در یک موضوع اجرا می شود ، اما ما می توانیم از آن استفاده کنیم child_process ماژول برای اجرای چندین فرآیند به طور موازی یا Workers برای اجرای چندین رشته

ماژول child_process چیست؟

فرآیند_کودک ماژول به ما امکان می دهد فرآیندهای کودک را تخم ریزی و چنگال بزنیم اینها فرآیندهای مستقلی هستند که در پردازنده مرکزی خود اجرا می شوند و به ما امکان دسترسی به دستورات سیستم را می دهند.

تفاوت کارگر وب با نخ کارگر چیست؟

کارگران وب در مرورگر پیاده سازی می شوند و نخ های کارگری در Node.js. هر دو یک مسئله را حل می کنند ، یعنی ارائه پردازش موازی. در واقع ، Worker Thread API مبتنی بر پیاده سازی Web Workers است.

مزایای استفاده از نخ کارگر در مقابل فرآیند کودک چیست؟

در حالی که فرایند کودک فرایند خود را با فضای حافظه خود اجرا می کند ، یک نخ کارگر یک رشته در یک فرایند است که می تواند حافظه را با نخ اصلی به اشتراک بگذارد. این امر به شما کمک می کند تا از سری سازی داده های گران به جلو و عقب جلوگیری شود.

برای باز کردن یک اتصال دو طرفه و در زمان واقعی با یک مشتری از طریق HTTP ، از چه چیزی استفاده می کنید؟

ما می توانیم از WebSockets یا نظرسنجی طولانی استفاده کنیم. کتابخانه هایی مانند soket.io و SignalR وجود دارد که این کار را برای ما ساده می کند. حتی اگر WebSockets در مرورگر در دسترس نباشد ، مشتریانی را که به نظرسنجی طولانی بازمی گردند فراهم می کنند.

نتیجه

به انتهای جاده رسیده ایم. امیدوارم این س questionsالات برای شما مفید واقع شده باشد. آیا می توانید همه آنها را درست کنید؟ اگر نتوانستید ، نگران نباشید. تا زمانی که هدف یک سمت ارشد نیستید ، انتظار نمی رود که همه آنها را بشناسید. فقط مطمئن شوید که اصول را درک کرده اید ، و هر کجا که یک شکاف دانش پیدا کردید ، سعی کنید مرزهای خود را بردارید. به شما اطمینان می دهم که مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

با مصاحبه شما بهترین آرزوها را دارم. آرام باشید ، به آنچه می دانید اعتماد کنید و خوب باشید – دومی احتمالاً مهمترین است. اکثر مردم ترجیح می دهند خلا in دانش یک فرد خوب و فروتن را پر کنند تا اینکه هر روز در یک دفتر با فردی متکبر و خودخواه خود کار کنند که علی رغم نبوغ آنها کار با آنها دشوار است.

اگر مصاحبه گر هستید ، به یاد داشته باشید که اعصاب ممکن است مانع کسی شود که نشان می دهد چقدر خوب است. به آنها احساس راحتی کنید و به آنها بگویید که طرف آنها هستید و می خواهید اینها را ناخن بزنند!

این همه مردم است. ما با یک بخش آینده باز خواهیم گشت که چالش های رایج کد مصاحبه Node.js ، و مهارت ها و الگوهای ذهنی مورد نیاز شما را برای دستیابی به آنها فراهم می کند. در بعدی می بینیم!