Adobe XD یک ابزار طراحی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربر) است که به شما امکان می دهد وب سایت ها و برنامه ها را طراحی کنید – نه تنها از نظر طراحی بصری – بلکه طراحی حرکتی و تعاملی.

با استفاده از ابزار طراحی وب پرچمدار Adobe، می توانید یک نمونه اولیه ایجاد کنید که شبیه یک وب سایت یا برنامه واقعی به نظر برسد. این به شما، مشتریان و تیم توسعه شما کمک می کند تا محصول نهایی را تصور کنید و سریعتر از همیشه آن را بسازید.

طراحی داشبورد – عناصر رابط کاربریطراحی داشبورد – عناصر رابط کاربریطراحی داشبورد – عناصر رابط کاربری
تمام عناصر طراحی مورد نیاز خود را دریافت کنید با قالب کیت UI سریعتر طراحی کنید شبیه این یکی.

با الگوهای از پیش ساخته شده Adobe XD در زمان بیشتری صرفه جویی کنید

آیا نیاز به صرفه جویی در زمان دارید؟ اگر دوست ندارید یک نمونه اولیه از ابتدا ایجاد کنید و می‌خواهید زمان طراحی را که در Adobe XD صرف می‌کنید کاهش دهید، از قالب‌های XD آماده برای سفارشی‌سازی موجود در Envato Elements استفاده کنید!

وب سایت Envato Elements برای قالب های Adobe XDوب سایت Envato Elements برای قالب های Adobe XDوب سایت Envato Elements برای قالب های Adobe XD

در این خلاصه من تعدادی از بهترین قالب های Adobe XD موجود را به شما نشان می دهم و همچنین یکی از بهترین ترفندهای Adobe XD را که برای طراحان رابط کاربری صرفه جویی می کند، به شما آموزش می دهم. تبدیل نمونه های اولیه خود به کد واقعی با یک کلیک!

و اگر با Adobe XD تازه کار هستید، یا اگر هنوز کاملاً مطمئن نیستید که در مورد چیست، راهنمای یادگیری ما در مورد Adobe XD را بررسی کنید یا نگاهی اجمالی به آموزش های زیر بیندازید:

بهترین قالب های Adobe XD برای برنامه نویسان

هنگامی که یک کیت رابط کاربری تلفن همراه را برای Adobe XD دانلود می کنید، می توانید آن را در داخل خود نرم افزار باز کنید یا برنامه Adobe XD را برای خود دانلود کنید. اندروید (یا iOS) گوشی هوشمند و الگوهای خود را در آنجا تست کنید.

adobe xd برای iOSadobe xd برای iOSadobe xd برای iOS

علاوه بر این، اتصال دستگاه تلفن همراه خود به رایانه (از طریق USB) به شما امکان می دهد یک پیش نمایش زنده از نمونه اولیه ایجاد کنید و به شما کمک می کند فوراً تغییراتی را که در رایانه خود ایجاد می کنید مشاهده کنید!

آیا به دنبال نمونه های Adobe XD برای طراحی بعدی خود هستید؟ در اینجا می توانید سه مورد از بهترین ها را پیدا کنید الگوهای برنامه Adobe XD در Envato Elements:

1. کیت Wireframe موبایل بتنی برای Adobe XD

Concrete یک بسته قالب چند منظوره برای Adobe XD است که دارای ۷۵ صفحه نمایش آماده برای موبایل است و برای ۱۰ دسته مختلف از برنامه های اندروید و iOS مناسب است. این کاملاً قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد هنگام طراحی برنامه های تلفن همراه سریعتر کار کنید.

کیت بی سیم موبایل بتنیکیت بی سیم موبایل بتنیکیت بی سیم موبایل بتنی

2. کیت رابط کاربری قالب برنامه موبایل Finance

با این دانلود سریعتر طراحی کنید. شما چهار صفحه نمایش داشبورد مالی برنامه های کاربردی iOS را دریافت خواهید کرد. این کیت رابط کاربری برای کسانی که به دنبال بسته ای مفید برای توسعه برنامه های خود در صنعت مالی هستند عالی است.

این قالب کاملا قابل تنظیم است، بنابراین می توانید با استفاده از تمام عناصر و بسیاری از اجزای ارزشمند موجود، سریعتر کار کنید. این یکی از قالب های Adobe XD را باید امتحان کنید!

کیت رابط کاربری قالب برنامه موبایل Financeکیت رابط کاربری قالب برنامه موبایل Financeکیت رابط کاربری قالب برنامه موبایل Finance

3. E-Commerce UI KIT برنامه موبایل برای Adobe XD

به دنبال یک قالب حرفه ای طراحی شده برای برنامه موبایل تجارت الکترونیک بعدی خود هستید؟ این کیت UI تجارت الکترونیک یک انتخاب فوق العاده برای شماست. با دقت طراحی شده است تا شما سریعتر طراحی کنید. همچنین در یک محیط ساده ارائه شده است که به شما کمک می کند (به عنوان یک طراح) آن را به راحتی سفارشی کنید.

E-Commerce UI KIT برنامه موبایلE-Commerce UI KIT برنامه موبایلE-Commerce UI KIT برنامه موبایل

بهترین قالب های Adobe XD برای طراحان وب

Adobe XD نه تنها برای طراحی نمونه های اولیه برنامه ها بلکه ابزاری قدرتمند برای ایجاد نمونه های اولیه وب سایت جذاب است. در این بخش می‌خواهم فهرست کوتاهی از بهترین قالب‌های وب XD از Envato Elements را به شما نشان دهم.

4. Feria Web UI Kit قالب Adobe XD

Feria یک قالب XD محبوب در Envato Elements است. این یک بسته قالب مدرن و خوش طراحی است که شامل بیش از 40 طرح صفحه نمایش است. همه آنها در دسترس و قابل ویرایش هستند تا بتوانید سریعتر کار کنید و یک طراحی وب منسجم با برند خود ایجاد کنید. این یکی از بهترین نمونه های adobe XD است که به صورت آنلاین پیدا می کنید.

کیت رابط کاربری وب فریاکیت رابط کاربری وب فریاکیت رابط کاربری وب فریا

5. مجموعه وب کیت Wireframe

این نسخه وب بسته قالب Collector است که در بخش قبلی در بالا مشاهده کردید. این یک کیت رابط کاربری ارزشمند برای طراحان و توسعه دهندگان است و شامل 200 صفحه نمایش، عناصر و فونت های گوگل از پیش ساخته شده است تا به شما در طراحی سریعتر وب سایت کمک کند.

“همه چیز کاملاً منظم است، به راحتی قابل جمع آوری و تغییر است. می توانید از هر فونتی استفاده کنید، هر ترکیب رنگی را انتخاب کنید، و خیلی چیزهای دیگر.

Collector - یک قالب جذاب برای Adobe XDCollector - یک قالب جذاب برای Adobe XDCollector - یک قالب جذاب برای Adobe XD

6. وب سایت گیمینگ Wireframe برای Adobe XD

این یکی دیگر از قالب های رابط کاربری زیبای Adobe XD است که شامل عناصر لایه بندی شده و سازماندهی شده ای است که می توانید سریعتر طراحی کنید. این یکی از آن قالب های Adobe XD است که می تواند برای انواع مختلف وب سایت ها کار کند. فقط با ویرایش و سفارشی کردن عناصر طراحی برای هر پروژه سریعتر کار کنید.

وب سایت گیمینگ Wireframe Adobe XDوب سایت گیمینگ Wireframe Adobe XDوب سایت گیمینگ Wireframe Adobe XD

بهترین قالب های Adobe XD برای ایجاد پنل مدیریت

یک چالش بزرگ (در عین حال لذت بخش؟!) برای توسعه دهندگان وب (یا اپلیکیشن) ایجاد پنل مدیریت یا داشبورد برای محصولات خود است. چرا با شروع پروژه خود با یکی از این کیت های رابط کاربری مدیریت موجود در Envato Elements در زمان خود صرفه جویی نکنید.

7. قالب داشبورد پنل مدیریت XD

این یک دانلود با کیفیت بالا در دسته Adobe XD است. این یک قالب قدرتمند و هوشمندانه برای پنل های مدیریتی است که می توانید برای طراحی سریعتر از آن استفاده کنید. دارای عناصر ظریف و هدفمند زیادی است، بنابراین هیچ محدودیتی در ویرایش و سفارشی کردن آن برای نیازهای خود نخواهید داشت. این یکی از آن قالب های Adobe XD است که در حالت تاریک و روشن موجود است.

داشبورد پنل مدیریت قالب Adobe XDداشبورد پنل مدیریت قالب Adobe XDداشبورد پنل مدیریت قالب Adobe XD

8. آستراق – داشبورد مدیریت مینیمالیستی زیبا

Astraq یک قالب XD زیبا است که برای الهام بخشیدن به ایده ها طراحی شده است. این داشبورد مدیریت شگفت انگیز به شما کمک می کند سریعتر طراحی کنید و پورتال های مدیریت بهتری ایجاد کنید. این دانلود به همراه 16 صفحه طرح داشبورد مدیریت در فایل های XD و Figma ارائه می شود. طراحی داشبورد رابط کاربری دوستانه را دریافت خواهید کرد تا سریعتر کار کند. این قالب XD همچنین دارای تعداد زیادی گرافیک و نمودار است که در طراحی شما گنجانده شده است. در حالت روشن و تاریک نیز موجود است.

آستراق - داشبورد مدیریت مینیمالیستی زیباآستراق - داشبورد مدیریت مینیمالیستی زیباآستراق - داشبورد مدیریت مینیمالیستی زیبا

قالب های Adobe XD با استفاده آسان برای مبتدیان (ساده و مینیمالیست)

آیا با Adobe XD تازه کار هستید؟ سپس توصیه می کنم از قالب های مینیمالیستی استفاده کنید که حاوی عناصر کمتر و پیچیدگی کمتری هستند. به این ترتیب می توانید آنها را سریعتر سفارشی کنید و با سهولت بیشتری روی آنها کار کنید. در اینجا دو قالب زیبا Adobe XD با طراحی تمیز و مینیمالیستی وجود دارد.

9. Easypeasy – نمونه کارها آژانس دیجیتال قالب Adobe XD

دیگر اتلاف وقت نیست! Adobe XD را به صورت رایگان نصب کنید و سپس شروع به طراحی اولین نمونه اولیه خود با این قالب با ویرایش آسان از Envato Elements کنید. Easypeasy یک قالب عالی است که برای طراحی سریعتر شما ایجاد شده است. طراحی مینیمالیستی آن به شما امکان می دهد آن را در وردپرس (به عنوان مثال) با یک افزونه صفحه ساز مانند Elementor بازآفرینی کنید.

Easypeasy – قالب نمونه کارها آژانس دیجیتالEasypeasy – قالب نمونه کارها آژانس دیجیتالEasypeasy – قالب نمونه کارها آژانس دیجیتال

10. Frize – داشبورد مدیریت ساده و حرفه ای

به دنبال یک داشبورد تمیز برای ایجاد و مدیریت سریعتر وب سایت خود هستید؟ اگر چنین است، آخرین مورد در لیست ما را امتحان کنید: قالب Frize XD. این یک قالب چشم نواز و مدرن برای پنل های مدیریت است و با محیطی ساده و مینیمال ارائه می شود.

می‌توانید Frize، صدها قالب Adobe XD و میلیون‌ها دارایی خلاقانه دیگر را از Envato Elements با یک برنامه اشتراک ماهانه مرور و دانلود کنید.

Frize - قالب مینیمالیستی XD برای پنل های مدیریتFrize - قالب مینیمالیستی XD برای پنل های مدیریتFrize - قالب مینیمالیستی XD برای پنل های مدیریت

چگونه قالب های Adobe XD را به کد صادر کنیم؟

ما نمونه‌های مفید و زیبای Adobe XD را پوشش داده‌ایم. حالا بیایید یک قدم جلوتر برویم و ببینیم که چگونه الگوهای XD خود را به خطوط کد واقعی تبدیل کنیم.

Adobe XD به شما اجازه می دهد تا پلاگین های اضافی را نصب کنید و قابلیت های بیشتری را اضافه کنید. برای تبدیل طرح ها و قالب های خود به HTML، CSS یا کد دارت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که افزونه ای مانند Web Export، Anima یا چیزی شبیه به آن را نصب کنید. وب سایت رسمی Adobe.

مخزن پلاگین وب سایت Adobe XD مخزن پلاگین وب سایت Adobe XD مخزن پلاگین وب سایت Adobe XD

برای نصب افزونه Web Export (یا هر افزونه مبدل دیگری)، Adobe XD را باز کنید. سپس در نوار ناوبری بالا، کلیک کنید پلاگین ها و انتخاب کنید مرور پلاگین ها. پنجره ای باز می شود که شامل سه تب مختلف است. زیر مرور کردن برگه، افزونه Web Export را جستجو و پیدا کنید و کلیک کنید نصب.

پلاگین های Adobe XDپلاگین های Adobe XDپلاگین های Adobe XD

پس از نصب، به افزونه ها > صادرات وب و انتخاب کنید صادرات Artboard. در نهایت گزینه های مورد نظر خود را در پنجره باز شده انتخاب کرده و کلیک کنید صادرات. خودشه! شما با موفقیت الگوی Adobe XD خود را به یک فایل HTML که برای استقرار آماده است صادر کردید.

نتیجه

در این مجموعه شما مفیدترین قالب های Adobe XD را مشاهده کرده اید که به شما امکان می دهد برنامه ها و وب سایت های خود را سریعتر و هوشمندتر طراحی کنید! آموزش های بیشتر مرتبط با XD را در Tuts+ کشف کنید:

یادداشت تحریریه: این پست با مشارکت‌های به‌روزرسانی شده است جانیلا کاستاندا. جانیلا یک کارمند نویسنده با Envato Tuts+ است.