در این مقاله ، ما پنج دلیلی را که مدیران از اعطای پاداش های شایسته به توسعه دهندگان امتناع می کنند ، بررسی می کنیم و اینکه شما در این زمینه چه کاری می توانید انجام دهید.

مشکل طرح شده

هرچه بیشتر کار کنید ، پاداش کمتری دریافت خواهید کرد.

همکاران شما وزن خود را نمی کشند. انجام می دهند کمتر کار می کند ، اما به نظر می رسد که آنها دریافت بیشتری دارند و بیشتر پاداش شما در حال دور زدن تیراندازان تیم خود هستید ، اما به نظر می رسد مدیر شما اهمیتی نمی دهد.

این چگونه عادلانه است؟

این کاملا غیر منصفانهبه بدتر از آن ، این سناریو همچنان در نقش فعلی شما باقی می ماند یا خیر.

آیا مدیر شما فردی وحشتناک است؟

مدیر (یا رئیس) شما فردی وحشتناک است. یا حداقل ، این فکر مزاحم بسیاری از توسعه دهندگان است که متوجه می شوند همسالانشان از کنار آنها عبور می کنند.

آیا حقیقت دارد؟

احتمالاً ، اما این پاسخ چیزی نیست که بتوانید آن را اصلاح کنید. اگر رئیس شما فردی وحشتناک است ، هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید. شما نمی توانید زور آنها تغییر کنند

اما اگر می توانستید چطور؟ متقاعد کردن آنها تغییر کنند؟

خوب ، این چیزی بود در حال حاضر ، اینطور نیست؟ خوب ، شما می توان اگر می فهمید چرا به خاطر زحمات شما پاداش نمی دهند ، نظر آنها را تغییر دهید. در بدترین حالت ، شما می دانید که آیا زمان یافتن کار دیگری فرا رسیده است یا خیر.

بنابراین بیایید پنج دلیل را که مدیران از دادن پاداش به توسعه دهندگان خودداری می کنند ، بررسی کنند و اینکه شما در این زمینه چه کاری می توانید انجام دهید.

دلیل 1: شما بیمه آینده هستید

مدیر شما ممکن است در جهت ارتقاء یا تغییر موقعیت حرکت کند. آنها شما را به عنوان یک جزء ضروری در نظر می گیرند موفقیت او، و آنها از شما می خواهند که با آنها از نردبان شرکت بالا بروید.

وقتی آنها ارتقا می یابند ، شما ارتقا می یابید.

از نظر آنها ، این برای امنیت شغلی عالی است زیرا به این معنی است که آنها شما را ارزشمند می دانند. متأسفانه ، این بدان معناست که آنها نمی توانند شما را از چشم خود دور کنند اگر بتوانند به آن کمک کنند.

قرار گرفتن در آن موقعیت سختی است.

اگر با رئیس خود در این مورد تماس بگیرید ، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که شما را اخراج کرده یا به نحوی مجازات کنند. اگر می دانید که می توانید با رئیس خود صمیمی باشید و استقبال خوبی از آن شود ، به دنبال آن باشید.

اگر نشود چطور؟

دو راه برای نزدیک شدن به مشکل وجود دارد. ساده ترین گزینه این است که به سادگی کار دیگری پیدا کنید.

اگر نتوانید شغل خود را ترک کنید ، چه می کنید؟

گزینه دوم این است که ارتباطات و متحدان خود را در شرکت خود شروع کنید. اگر بتوانید به صورت جانبی به سمت یا نقش دیگری در شرکت فعلی خود نقل مکان کنید ، خوب است این کار را انجام دهید.

دلیل دوم: آنها نمی توانند به شما پاداش دهند

این یک مشکل رایج است.

مدیر شما بودجه خاصی برای کار دارد. این بودجه معمولاً تا زمانی که زمان مذاکره مجدد در مورد بودجه سال مالی آینده باشد ، سنگ تمام گذاشته می شود. به هر دلیلی ، افزایش حقوق برای شما و همکاران شما بخش خود را بر بودجه قرار می دهد.

البته رئیس شما نمی تواند این را بگوید.

اگر آنها تصمیم بگیرند حقیقت را به شما بگویند-که نمی توانند حقوق و دستمزد خود را به شما بدهند-شما و همکاران خود را ترک خواهید کرد.

مدیر شما نمی تواند چنین چیزی را داشته باشد.

بنابراین آنها تا زمانی که می توانند شما را مجبور می کنند تا زمانی که بتوانند در واقع به شما افزایش قابل ملاحظه ای بدهند. مدیر شما می تواند از راه های مختلف شما را مجبور کند. به عنوان مثال ، آنها می توانند:

 • افزایش هزینه زندگی (3 or یا کمتر) ، که نوعی توهین است
 • به شما امکانات ارزان تری می دهد (یعنی قول افزایش 401 هزار مشارکت در آینده) تا بتوانید در حین کار با منابع انسانی به شما آرامش بخشید تا دریابید که چقدر می توانند به شما بدهند
 • به شما چیزی نمی دهد زیرا شما یک وطن پرست هستید و حتی اگر چیزی دریافت نکنید باقی خواهید ماند (بیشتر در یک دقیقه)
 • هنگامی که آنها تا آنجا که می توانند از شما ارزش دریافت می کنند شما را از شرکت بیرون می کنند (آنها قصد افزایش حقوق شما را نداشتند و در صورت مواجهه شما را کنار می گذارند)
 • به امید افزایش مبلغ (ارزان تر) به فرد دیگر ، هنگامی که کلمه از بین می رود و یا می روید ، همان را قبول خواهید کرد

در بیشتر مواقع ، مدیر شما هرگز نمی پذیرد که توان پرداخت پاداش به شما را ندارد.

آنها چگونه پاسخ خواهند داد؟

همه چیز بستگی به این دارد که شما یک میهن پرست هستید یا مزدور.

مطابق با گالوپ و استیو راسموسن ، مدیرعامل سابق در سراسر کشور ، همه کارکنان یا “میهن پرست” یا “مزدور” هستند.

 • میهن پرستان با شرکت خود شناسایی کنند آنها ارزشها و فرهنگ شرکت را خریداری کرده اند. آنها ماموریت شرکت را پذیرفته اند و معتقد واقعی هستند. آنها برای مدت طولانی در آن حضور دارند. آنها در حمایت از چیزی بزرگتر از خود کار می کنند.

 • مزدوران به احتمال زیاد بر نتایج شخصی تمرکز می کنند. آنها در به دست آوردن نتایج عالی هستند ، اما معمولاً بیشتر درگیر نمی شوند. آنها به محض بدتر شدن اوضاع از بین می روند. آنها کارگران فوق العاده ای هستند ، اما اسلحه اجاره ای هستند.

اگر شما یک وطن پرست هستید ، مدیران به احتمال زیاد تا زمانی که می توانند شما را منفجر می کنند. آنها می دانند که شما یک کارمند متعهد هستید ، بنابراین انگیزه کمتری برای انجام کارهای لازم برای حفظ شما وجود دارد.

آنها می دانند که شما جایی نمی روید.

اگر مزدور هستید ، روی آن متمرکز شده اید wiifm (چه فایده ای برای من دارد؟). اگر شما یک کارمند فوق ستاره هستید اما مزدور نیز هستید ، تا زمانی که به عملکرد خود ادامه دهید ، مدیریت بیشتر تلاش خواهد کرد تا شما را حفظ کند. عدم وفاداری از هر دو جهت پیش می رود. اگر شما یک کارمند متوسط ​​یا وحشتناک هستید ، مدیریت به سادگی شما را رها می کند.

دلیل سوم: آنها نمی توانند از پاداش همکاران شما برخوردار شوند

یا نمی خواهند.

اگر شما کارمند فوق ستاره هستید (و مورد پسند شما واقع شده است) ، مدیر شما بدون توجه به اینکه شما یک میهن پرست هستید یا مزدور ، برای حفظ شما می جنگد.

همکاران شما چطور؟

اگر همکاران شما متوسط ​​هستند ، مدیریت آنها را به طور مداوم در انتهای لیست اولویت پاداش قرار می دهد. آنها ابتدا بودجه خود را برای همه چیز خرج می کنند. آنها فقط زمانی به کارمندان متوسط ​​خود پاداش می دهند احساس اجبار بهبه

آنها منتظر پاکسازی هستند

این مدیران از رویدادهای تحریک کننده برای کاهش چربی استفاده می کنند. به محض رکود اقتصادی ، رکود اقتصادی یا کاهش قیمت سهام ، این توسعه دهندگان متوسط ​​رها می شوند.

این توسعه دهندگان متوسط ​​هستند. پاداش دادن به آنها بسیار گران است ؛ آنها ممکن است تصمیم به ماندن بگیرند

امروزه مدیران از رویکرد ظریفی استفاده می کنند.

آنها به جای اخراج مستقیم همکاران متوسط ​​خود ، راه خود را برای شکایت فسخ اشتباه ، روابط عمومی بد یا اقدامات قانونی نامرتب ، به این توسعه دهندگان انگیزه می دهند تا شرایط خود را ترک کنند.

این برد-برد است.

دلیل چهارم: برای بالا رفتن از نردبان باید ترک کنید

این باور عجیب وجود دارد: شما باید “برای بالا رفتن از نردبان ترک کنید”.

به دلایل مختلف ، برخی از مدیران توسعه دهندگان خود را ارتقا نمی دهند مگر اینکه مجبور به انجام این کار شوند. چگونه آنها مجبور به این کار می شوند؟

لیلی هرمان ، در او ارسال صعود از نردبان، مشخصات نرمال جدید را به اشتراک می گذارد.

در واقع یک مدرک دیگر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر از این پله ها صعود کنید: اصل “حداقل اعتبار مورد نیاز” (MRC).

ایده این است: وقتی کسی شما را استخدام می کند ، می خواهد اثبات کند که شما خوب خواهید بود. یکی از راه های اثبات این ، بله ، نشان دادن این است که سالها و سالها در این زمینه بوده اید. اما راه دیگر این است که به سادگی نشان دهید که قبلاً در کار دیگری در جایی دیگر موفق شده اید – جایی قابل مقایسه یا فقط یک سطح پایین تر از شرکتی که هدف شما است. شما در حال جستجوی حداقل تجربه ای هستید که برای کسب بیشترین اعتبار لازم است تا به سطح بعدی حرفه خود برسید. سپس ، هنگامی که در آن سطح بعدی هستید ، از آن به عنوان یک سکوی پرش استفاده کنید تا به سطح بالاتری برسید.

بله!

برای بسیاری از شرکت ها ، این عادی جدید است. اگر در فرهنگ سازمانی مانند این هستید ، پیشرفت شما در سطح خاصی محدود می شود.

گزینه های شما چیست؟

شما ادامه دهید. اگر شما در فرهنگ شرکتی مانند این هستید ، هیچ مقدار معامله ، چانه زنی یا کار سخت پاداشی را که شایسته آن هستید به همراه نخواهد داشت.

چگونه تشخیص می دهید که آیا شرکت شما با MRC هویت دارد؟

فقط از همکاران خود بپرسید.

اگر می بینید که افراد زیادی در حال پیشرفت هستند ، شرکت شما فلسفه “بالا یا خارج” دارد ، یا افراد زیادی دریافت کننده افزایش ، پاداش ، تقسیم سود و غیره هستند ، می دانید پاداش قابل دستیابی است.

اگر آنها هیچ کدام از این موارد را ندارند ، می دانید که زمان ترک آن فرا رسیده است.

دلیل 5: مدیر شما احساس نمی کند که مستحق پاداش هستید

اما آنها می ترسند به شما بگویند.

اگر مدیر هستید ، این وضعیت فوق العاده ناخوشایند است. مدیر شما است قرار است به به شما نشان می دهد که کجا اشتباه می کنید ، اما این روزها شرکت ها به دلیل قانونی بودن ، سردردها و دردسرهای ناشی از آن دچار تردید می شوند.

شرکت هایی که دارای فرهنگ سالم هستند این مشکل را ندارند.

شرکت هایی که فرهنگ ، سیستم ها و رویه های مناسب را ندارند. خبر خوب این است که راهی آسان برای حل آن وجود دارد.

یک برنامه توسعه فردی.

شما با مدیر خود می نشینید و سوالات زیر را از آنها می پرسید:

 1. آیا امکان افزایش حقوق ، پاداش ، مشوق و غیره برای من وجود دارد؟
 2. در ماه های آینده برای واجد شرایط بودن یا افزایش حقوق باید چه کار کنم؟
 3. چه نوع کمک یا آموزشی برای کمک به رسیدن به اهدافم در دسترس است؟

پاسخ مدیر شما بسیار گویا خواهد بود. اگر پاسخ آنها فرار و غیر مستقیم باشد ، می دانید که مشکلی وجود دارد. اگر میهن پرست هستید ، می توانید عمیق تر عمل کرده و سعی کنید مذاکره کنید. اگر مزدور هستید ، می توانید به دنبال کار دیگری باشید.

اگر مدیر شما موافق باشد چه؟

شرایط را به صورت مکتوب دریافت کنید تا بعداً نتوانند عقب نشینی کنند. می توانید جلسه را خلاصه کنید ، مطالبی را بنویسید و پس از آن برای آنها ارسال کنید.

به این ترتیب ، شما یک معامله از قرارداد خود دارید. سپس ، از اهداف خود فراتر رفته و فراتر بروید. تمام تلاش خود را بکنید تا اهدافی را که تعیین کرده اید ، شکست دهید.

برنامه شما باید شامل موارد زیر باشد:

 1. اهداف خاصی که شما را برای شرکت خود ارزشمندتر می کند
 2. اقلام قابل تحویل به نفع شرکت (بیشتر از دستمزد شما)
 3. چارچوب زمانی برای دستیابی به موفقیت ، یا چقدر طول می کشد تا نتایجی را که وعده داده اید تولید کنید
 4. آنچه شما برای ارائه نتایج نیاز دارید
 5. چه کسی موارد مورد نیاز شما برای تولید نتایج را ارائه می دهد
 6. معیارهای موفقیت و مزایای مورد انتظار یا سود برای شرکت

فرض کنید مدیر شما مشغول است. برنامه خود را ساده و مختصر بیان کنید. به آنها داستان طولانی و کشیده ندهید.

آیا می توانید ببینید چه اتفاقی می افتد؟

این دستورالعمل های مشخصی را تعیین می کند و اطمینان می دهد که اعتراض “شما شایسته آن نیستید” علیه شما قابل استفاده نیست به طور قانونیبه

اگر مشکلی پیش بیاید چطور؟

مدیر شما پایان قرارداد خود را خراب می کند ، آنها جایگزین می شوند ، یا شما به جای دیگری در شرکت منتقل شده اید؟

ساده است.

قول خود را حفظ کنید (اگر می توانید) ، سپس مجدداً با مدیر جدید خود مذاکره کنید. اگر مدیر فعلی شما نتواند پایان قرارداد خود را حفظ کند ، می توانید به صورت جانبی در شرکت حرکت کنید یا شغل جدیدی پیدا کنید.

هرچه سخت تر کار کنید ، پاداش کمتری دریافت می کنید؟

اگر این شبیه به تجربه شماست ، گزینه هایی دارید.

اما همه چیز با آگاهی شروع می شود. اگر شرایطی را که با آن سر و کار دارید درک کرده اید ، اطلاعات لازم برای حرکت خود را دارید.

از حق خودت دفاع کن.

اگر همکاران شما این کار را انجام می دهند کمتر کار می کنند ، اما دریافت می کنند بیشتر پاداش ، این غیر قابل قبول است اگر عملکرد بهتری نسبت به اطرافیان دارید ، باید پاداش دریافت کنید.

از این پست برای هدایت مذاکرات خود استفاده کنید. انتخاب کنید که آگاهی خود را حفظ کنید و برای خودتان بجنگید. مدیرانی پیدا خواهید کرد که مشتاق و مایل به پاداش کار سخت شما هستند.