بسیاری از طرح ها – چه به صورت چاپی و چه آنلاین – دارای حروف دست نویس به شکل بزرگی هستند. از گزینه‌های سفارشی گرفته تا فونت‌هایی که می‌توانید به صورت آنلاین همگام‌سازی کنید یا برای پروژه‌های چاپی بخرید، این استعداد برای اجازه دادن بسیار محبوب است. مرسوم ترین استفاده به عنوان یک عنصر عنوان غالب در طراحی صفحه اصلی به سبک قهرمان است.

اگرچه استفاده از این سبک می تواند مشکل باشد و راه حل مناسبی نیست. امروز، ما به هشت راه برای استفاده حداکثری از روند تایپ فیس دست نویس در پروژه های طراحی خود خواهیم پرداخت.

1. یک لهجه جالب ایجاد کنید

حروف دست نویس

حروف دست خط تقریباً برای هر طراحی یک عنصر برجسته عالی است. این یک راه عالی برای اضافه کردن یک سبک جالب است که بدون ایجاد نگرانی برای خوانایی احساس شخصی می کند.

شما اغلب لهجه دستخط تایپ را به صورت یک حرف یا کلمه کوتاه می بینید و سپس دوباره برای تاکید با خطوط زیر یا نقطه گذاری استفاده می شود. رنگ یک عنصر گره‌دار محبوب برای حروف‌نویسی دست‌نویس است که می‌توان از آن به‌عنوان «تأکید بر لهجه» در پروژه‌های طراحی استفاده کرد تا یک عنصر جذاب ایجاد کند که درون تم شما را جابجا کند.

Patta x Tommy از سبک دست خط “x” به عنوان لهجه برای گره زدن برندها به یکدیگر در این همکاری استفاده می کند. عناصر اضافی مانند خط کشی و دایره نیز برای پیوند بیشتر عنصر طراحی استفاده می شود. و همه اینها کاملاً خواندنی است!

2. یک عنصر سرگرم کننده اضافه کنید

حروف دست نویس

هنگامی که به دنبال چیز سرگرم کننده ای برای اضافه کردن به یک طرح هستید، یک قلم دست خط می تواند به ایجاد آن عنصر بدون دیوانگی در طراحی کمک کند. یک تایپ فیس می تواند یک شخصیت قوی به ارمغان بیاورد.

فونت دست خط را در اینجا به عنوان یک عنصر نمایش اضافی در نظر بگیرید و سعی کنید برای بهترین موفقیت آن را خوانا نگه دارید.

استودیو گلو از یک تایپ بسیار سرگرم کننده به سبک دست خط در حلقه ویدیوی خود استفاده می کند. نه اینکه چگونه تایپ فیس با ظاهر سرگرم کننده تصاویر و افراد روی صفحه نمایش مطابقت دارد. وقتی همه چیز به این شکل به هم گره می‌خورد، لازم نیست فونت فوق‌العاده بدبو باشد تا حال و هوای طراحی را به همراه داشته باشد، اما لمس شخصی دست‌نویس آن را سبک‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

3. یک عنصر هنری ایجاد کنید

حروف دست نویس

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های حروف‌نویسی به سبک دست‌نویس، همان چالش با دست‌خط واقعی است – خوانایی می‌تواند یک نگرانی واقعی باشد. این واقعیت ساده باعث می شود که طراحی سلسله مراتب تایپ که در آن حروف دست خط کمتر به متن و بیشتر در مورد طرح کلی باشد، مهم است. استفاده از این نوع سبک به عنوان یک عنصر هنری راه حل درست در وسط است.

با تایپ‌فیس‌هایی که ممکن است خوانا نباشند، بزرگ‌تر کردن آن‌ها و محدود کردن استفاده تنها به چند کلمه یا حتی کاراکتر می‌تواند کمک کند.

Griflan Design این کار را با یک تایپ دست خط به سبک لوگو بر روی یک عکس در صفحه اصلی خود انجام می دهد. تایپ دست خط چشم را به سایت جلب می کند، بنابراین ابتدا نام کسب و کار را می بینید و سپس به عکس های تیم خلاق نگاه می کنید. استفاده از پرنده در طراحی تایپ نیز عنصر خوبی است که به آن طرح سبک طرح می افزاید.

4. از تایپ فونت‌های دست‌نویس به مقدار کم استفاده کنید

حروف دست نویس

از آنجایی که حروف دست خط می تواند نگرانی های مربوط به خوانایی را ایجاد کند و از آنجایی که از نظر بصری بسیار جالب هستند، بهتر است از آنها به اندازه کافی استفاده کنید. (فقط تصور کنید که یک کتاب کامل را بخوانید که شخصی با دست نوشته است.)

Island این کار را با کمی متن بیشتر از مثال بالا انجام می دهد، اما برای بقیه طراحی صفحه اصلی، حروف دست نوشته را با تایپوگرافی ساده برجسته می کند. به عنوان یک امتیاز، از “فونت ویژه” به عنوان یک تقسیم در داخل پیوندهای کارتی در پایین صفحه استفاده می شود تا هماهنگی خوبی با طراحی ایجاد کند.

5. فراتر از خط شکسته فکر کنید

حروف دست نویس

اولین تصویری که وقتی کسی می گوید فونت دست خط به ذهن می رسد اغلب تصویری از حروف شکسته است. اما لازم نیست که باشد.

سبک های دست خط شامل هر چیزی است که بتوان با دست ترسیم کرد. در حالی که این شامل گزینه های شکسته می شود، اما شامل حروف بلوک، سبک طرح، ظاهر نشانگر “شارپی” و بسیاری از گزینه های دیگر نیز می شود.

Stop Smoking Wales از یک تایپ به سبک دست خط با عناصر سرگرم کننده زیادی استفاده می کند. حروف به سبک طرحی پررنگ است و رنگ تأثیر می گذارد. به دقت نگاه کنید و دو نوع استفاده از حروف دست خط وجود دارد. حروف در لوگوی بالای قلب به سبک نشانگرتری ظاهر می شوند که از نوع طرح دار زیر تمجید می کند.

6. آن را با یک پروژه کودکان امتحان کنید

حروف دست نویس

فونت های ساده به سبک دست خط، سرگرمی و خلاقیت را فریاد می زنند. چه راهی بهتر از طراحی برای کودکان برای استفاده از آنها؟ مهم است که در اینجا به مخاطبان خود توجه ویژه ای داشته باشید. آیا طرح مربوط به کودک است و برای بزرگسالان طراحی شده است یا برای کودکان ساخته شده است که خودشان بخوانند؟

سبک حروفی که انتخاب می کنید به پاسخ بالا بستگی دارد. به یاد داشته باشید، کودکان کوچکتر می توانند سبک های بلوک یا تخته سیاه را بخوانند و درک کنند، اما ممکن است با گزینه های شکسته دست و پنجه نرم کنند. بزرگسالان می توانند از هر گزینه یا ترکیبی از حروف مانند Skylark English for Babies قدردانی کنند. این سایت از ترکیبی سرگرم کننده از سبک های دست خط برای تنظیم لحن برنامه یادگیری خود استفاده می کند.

7. از آن با نام استفاده کنید

حروف دست نویس

یک قلم دست خط می تواند به عنوان امضای شما (یا برند شما) باشد. برای ایجاد یک لوگوی منحصربفرد از یک تایپ به سبک دست خط استفاده کنید. این می تواند زمان خوبی برای سفارش یک تایپ فیس سفارشی یا ایجاد یک طرح حروف بر اساس قلم خود باشد.

این یک گزینه محبوب برای وب سایت های نمونه کار است، اما خرده فروش Rufus + Murdog از این سبک به خوبی برای لوگوی امضای خود استفاده می کند. با دقت نگاه کنید و نشان‌واره دست‌نویس با طرح سگی که در بقیه طراحی سایت و برای برخی از لباس‌های کودکان استفاده می‌شود مطابقت دارد. آنچه در اینجا به خصوص در مورد سبک دست خط خوب است این است که چگونه با عناصر موجود در فروشگاه جفت می شود.

8. باید دست نوشته به نظر برسد

حروف دست نویس

یک قلم سبک دست نویس باید به نظر برسد که با دست نوشته شده است. (نمی‌خواهید به چیزی برسید که احمقانه دستخط و حروفچینی مانند Comic Sans را دارد، درست است؟)

Creatures Features مثال خوبی است زیرا سایت دارای چندین نوع حروف دستخط مختلف است و هر یک به نظر می رسد که شخصی یادداشت برداری کرده یا ایده ای را درست روی صفحه نمایش داده است. تایپ‌فیس‌ها خطوطی دارند که ناقص هستند و شبیه چیزی هستند که از یک خودکار یا مداد انتظار دارید.

ترفند دیگر برای جلوگیری از حروفچینی دست‌نویس، اجتناب از تکرار حروف است. (یک دلیل دیگر برای صرفه جویی در استفاده.) تکرار حروف همیشه در حروفچینی یکسان به نظر می رسند، اما به ندرت هنگام نوشتن یکسان هستند. این می تواند یک جزئیات کوچک باشد که می تواند چالشی برای به دست آوردن حداکثر استفاده از این سبک باشد.

9. نوشتن برای تاکید

حروف دست نویس

همانطور که رنگ یا اندازه می تواند کنتراست زیادی ایجاد کند و بر کلمات خاص تأکید کند، حروف دست نویس نیز می تواند. همانطور که ممکن است مهمترین کلمات را در طراحی خود قرمز یا نارنجی کنید، می توانید همین جلوه را با تغییر در تایپوگرافی ایجاد کنید.

TaDah این را به زیبایی نشان می دهد. اولین چیزی که هنگام فرود در سایت می بینید عبارت “روح فراوان” است. این عبارت لحن را برای هر چیز دیگری که هنگام حرکت در طرح می خوانید تعیین می کند. تم دست خط از طریق بقیه طراحی نیز انجام می شود، اما به صورت کاملاً مخالف به عنوان یک لهجه در پس زمینه استفاده می شود. این مفهوم یین و یانگ موثر و از نظر بصری جذاب است.

10. سراغ چیزهای غیرمنتظره بروید

حروف دست نویس

بسیاری از موارد استفاده از تایپوگرافی سبک دست خط تاکنون برای بزرگ ترین و جسورترین حروف در طراحی بوده است. همچنین می‌توانید از این سبک به‌طور غیرمنتظره‌تر استفاده کنید، مثلاً برای عناصر کوچک‌تر، ناوبری یا حتی فقط به عنوان یک لهجه.

Estate Trentham از سبک دست خط به روشی منحصر به فرد استفاده می کند که باعث می شود شما بخواهید روی صفحه کلیک کنید. هر عنصر دست نویس پیوندی در یک پیمایش اصلی تقریباً پنهان است. روی منوی پیمایش کلیک کنید تا ببینید هر کلمه چگونه با پیمایش مطابقت دارد و چگونه به آن متصل می شود. استفاده از همان تایپ فیس در ناوبری هنگامی که گسترش یافته است یک جلوه به همان اندازه خوب است.

نتیجه

در حالی که مد روز است، استفاده از حروف دست خط می تواند بیش از یک کپی از سایت دیگری باشد که دیده اید. (این هرگز راهی برای بهترین استفاده از گرایش ها نیست.) با هشت روش برای آزمایش حروف به سبک دست خط، امیدواریم ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد چیزی مدرن و همه مال خود را داشته باشید.

آخرین نکته کوچک هنگام کار با سبک های دست خط: به یاد داشته باشید که بقیه طراحی را ساده نگه دارید. سبک‌های دست‌نویس اغلب در سیاه یا سفید و با پس‌زمینه‌هایی که خیلی شلوغ نیستند، بهترین کار را دارند.