از آنجایی که در حال خواندن این پست هستید، احتمالاً می دانید که وردپرس به طور پیش فرض یک تگ متا مولد را به همه وب سایت ها اضافه می کند. تگ generator به ما می گوید که نسخه وردپرس مورد استفاده برای تولید و مدیریت محتوای وب سایت است.

همه صاحبان وب سایت هایی که از وردپرس استفاده می کنند باید حتماً نسخه ای را که استفاده می کنند بدانند. با این حال، راه های زیادی برای بررسی نسخه وردپرس نصب شده در حال حاضر در وب سایت خود وجود دارد. مشکل تگ متا مولد این است که اطلاعات نسخه وردپرس را در دسترس عموم قرار می دهد.

برچسب ژنراتور وردپرسبرچسب ژنراتور وردپرسبرچسب ژنراتور وردپرس

پس از آن شخصی با اهداف مخرب می تواند از این اطلاعات برای سوء استفاده از آسیب پذیری های شناخته شده در نسخه خاص استفاده کند. بنابراین منطقی است که برچسب ژنراتور را از وب سایت های وردپرس خود حذف کنید. در این آموزش، دقیقاً به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید به راحتی از شر تگ ژنراتور وردپرس خلاص شوید.

حذف تگ ژنراتور وردپرس بدون افزونه

قبل از اینکه مستقیماً به فرآیند حذف بپردازیم، ابتدا سعی می کنیم بفهمیم که چگونه برچسب در وهله اول به کد منبع وردپرس اضافه می شود.

تگ generator با کمک به منبع اضافه می شود wp_generator() تابعی که با استفاده از wp_head قلاب. بسیاری از توابع دیگر پس از تماس اولیه با قلاب در پشت قلاب فراخوانی می شوند wp_generator() عملکرد. با این حال، اگر زنجیره فراخوانی تابع را در ابتدا متوقف کنیم، مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

فایل های اصلی وردپرس به wp_head قلاب برای فراخوانی دسته ای از توابع دیگر. یکی از آن توابع است wp_generator() عملکرد. خطی که مسئول اضافه کردن پاسخ تماس به این تابع است:

اکنون، می‌توانیم اثر the را خنثی کنیم add_action() با کمک الف تماس بگیرید remove_action() تماسی که شبیه این است:

خط بالا باید به آن اضافه می شد functions.php فایل تم شما تگ مولد وردپرس از هر وب سایتی که از خط بالا استفاده می کند حذف می شود. در اینجا یک اسکرین شات از منبع صفحه با این خط به موضوع من اضافه شده است functions.php فایل:

بدون برچسب ژنراتور وردپرسبدون برچسب ژنراتور وردپرسبدون برچسب ژنراتور وردپرس

حذف تگ ژنراتور وردپرس با یک افزونه

درست مانند بسیاری از موارد دیگر، شما همچنین می توانید افزونه ای را در فهرست وردپرس بیابید که می تواند از شر تگ مولد وردپرس خلاص شود. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

جستجو برای متا ژنراتور و حذف کننده اطلاعات نسخه افزونه در دایرکتوری وردپرس

افزونه حذف WP Generatorافزونه حذف WP Generatorافزونه حذف WP Generator

افزونه را نصب و فعال کنید.

حرکت به تنظیمات > Meta Generator و Version Info Remover گزینه ای از پیمایش اصلی در داشبورد مدیریت وردپرس. باید چند گزینه چک باکس مانند تصویر زیر را ببینید.

گزینه های پلاگین حذف برچسب WP Generatorگزینه های پلاگین حذف برچسب WP Generatorگزینه های پلاگین حذف برچسب WP Generator

همه آنها به طور پیش فرض بررسی می شوند. چک در مقابل گزینه اول با عنوان تگ متا مولد پیش فرض وردپرس را حذف کنید تگ ژنراتور را از دست شما پاک می کند. گزینه های زیادی وجود دارد که اطلاعات نسخه پلاگین های مختلف را حذف می کند.

پس از بررسی گزینه های مربوطه، روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه در پایین صفحه افزونه.

افکار نهایی

پس از انجام مراحل ذکر شده در هر یک از این بخش ها، می توانید برچسب ژنراتور را از وب سایت وردپرس خود حذف کنید.